Acıgöl’de görevli iken Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Çorum’un Boğazkale ilçesine atanan Emine Yıldız Karataş'ın yerine Vali Yardımcısı Kübra Karaalioğlu atandı. 

1992 yılında Kayseri’de doğan Karaalioğlu, ilk ve orta öğrenimini Kayseri’de tamamladı. Pamukkale Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde okurken öğrenci değişim programıyla Hacettepe Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde eğitim aldı. 2014 yılında Onur Öğrencisi olarak mezun oldu. Yüksek lisansını Milli Savunma Üniversitesi Alparslan Savunma Bilimleri ve Milli Güvenlik Enstitüsü Uluslararası Güvenlik ve Terörizm programında tamamladı.

Kaymakam Yıldız’dan devlet dairelerine veda ziyareti Kaymakam Yıldız’dan devlet dairelerine veda ziyareti

İçişleri Bakanlığı tarafından açılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak, Mülki İdare Amirliği mesleğine 106. Dönem Kayseri Kaymakam Adayı olarak başladı.

2020-2022 yılları arasında Eskişehir- Alpu Kaymakamı olarak görev yapan Kübra Karaalioğlu 11.08.2022 tarih ve 2022/392 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararnamesi ile Nevşehir Vali Yardımcılığı görevine atanmış olup, 24 Ağustos 2022 tarihinde görevine başlamıştı. 

Kaynak: İSMAİL IRMAK