Karayolları Bölge Müdür Yardımcısı Abdulvahap Coşkun, 2023 Yılı Dördüncü İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nda Tarihi Avanos Taş Köprü’nün restorasyon için ihale süresinin 900 gün olduğunu belirtti.

Fidan desteği başvuruları devam ediyor Fidan desteği başvuruları devam ediyor

16 Ekim Pazartesi günü trafiğe kapanan ve restorasyon çalışmasına başlanılan köprünün ne zaman bitirileceği en çok merak edilen konuların başında geliyor.

2 yılda bitirilmesi planlanan köprünün ihale süresi hakkında açıklamada bulunan Coşkun, ihale süresinin 900 gün (2 buçuk yıl) olduğunu ancak ayaklarında bir sorun çıkmaması halinde daha kısa sürede bitirileceğini aktardı.

Coşkun, yaptığı açıklamada, “Normal şartlarda Avanos Taş Köprü’nün restorasyon süresi 900 gün. Biz şimdi köprünün tabliyelerini kaldırdıktan sonra ayaklarına bakacağız. Eğer istediğimiz durumda olursa erken bitirmeyi hedefliyoruz. Ama tabii o tabliyeler kalkıp ayakları kontrol etmeden şu anda bir şey dememiz erken olur. Tabliyelerle biz çalışmaya başladık. Tabliyeler kalktıktan sonra ayaklara bakacağız. İnşallah çok kötü olmazsa en kısa zamanda bitirmeyi hedefliyoruz.” dedi.