Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, “İlköğretim Haftası Sportif Etkinlikleri” projesi kapsamında Kavak Recep Tayyip Erdoğan İlkokulunda öğrencilerin okula keyifle devam etmesi, kaygılarının azalması ve sporla tanışması amacıyla etkinlik düzenledi.

Etkinliğe Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhsin Özdemir, Şube Müdürü Fatma Nihan Adıyaman, antrenörler ve gönüllü gençler katıldı.

Etkinlikte öğrenciler gruplar halinde antrenörler ve öğretmenleri eşliğinde, çemberle iş birliği oyunu, çift ayak atlama oyunu, dairesel bayrak koşusu, el değdirerek bayrak koşusu, fasulye torbası atma, halat çekme, koordinasyon koşusu, badminton ve puanlı hedef oyunlarını sırası ile oynayarak kıyasıya mücadele etti.

Karapınar'da 12 derslikli okul inşaatı başladı Karapınar'da 12 derslikli okul inşaatı başladı

İl Müdürü Özdemir yapılan etkinliklerle ilgili yaptığı açıklamada, “Yeni eğitim öğretim yılına başlayan ilkokul öğrencilerimizin gönüllerince eğlenip spor yaptığı etkinlikte miniklerin mutlulukları yüzlerinden okunuyordu. Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak birçok alanda sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler düzenliyoruz. Bu anlamda Kavak Recep Tayyip Erdoğan İlkokulunda yüz yüze eğitime başlayan öğrencilerimizin sporla tanışmaları amacıyla böyle bir etkinlik düşündük. Çocuklarımızı küçük yaşta sporla tanıştırıp sporu tabana yaymak için bu faaliyetleri artırarak devam ettireceğiz.” dedi.

Etkinliğin sonunda Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan çeşitli hediyeler Özdemir tarafından Kavak Recep Tayyip Erdoğan İlkokulu öğrencilerine takdim edildi. 

img_8129img_8118img_8090

Kaynak: SELMA İVEN