Proje üretmiş kişi ve kurumları yüreklendirmek ve onurlandırmak amacı ile verilen geleneksel “Kent ve Yaşam" ödülleri, doğru iş yapmış kişi ve kurumların buluşma noktası haline gelmiş durumdadır. Doğru iş yapmış; iş dünyası temsilcileri, sivil toplum liderleri, yerel yönetimler, sanatçılar ve akademisyenlerin yer aldığı ödül töreni “Daha Yaşanabilir Kentler ve Mutlu İnsanlar” sloganı ile yapıldı.

Reklam ve çevre temizlik vergisi ödemeleri için son gün 31 Mayıs Reklam ve çevre temizlik vergisi ödemeleri için son gün 31 Mayıs

Ödülleri; aralarında bilim insanları, kentleşme uzmanları ve sivil toplum örgütü önderlerinin yer aldığı 50 kişilik jüri belirledi. Ödül töreni bu alandaki en uzun soluklu etkinlik olarak görülüyor. Gazeteci Celal Toprak tarafından Kanal Ekonomi’de yayınlanan Kent ve Yaşam programı kapsamında verilen ödüller, alanında Oscar olarak nitelendiriliyor.

Uranüs Otel’de gerçekleşen törene siyasi isimler, iş dünyası, sivil toplum örgütleri ve basın yoğun ilgi gösterdi.

Etkinliğin açılış konuşmalarını Uranüs Otel Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Niziplioğlu, Royal Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Türkeş Öngel yaptı.

 30 Nisan’da Uranüs Otel’de gerçekleşen Kent ve Yaşam Ödül Töreni kapsamında bir de “Yeni Yaşam Biçimi, Kentler ve Dönüşüm” konu başlıklı panel düzenlendi. Kentlerin dönüşümü noktasında yeni yaşam biçimlerinin konuşulduğu oturumda bilgi, bilinç ve güç sahipleri bir araya geldi. . Panelin moderatörlüğünü Altınordu Belediye Başkan Yardımcısı Bahadır Baş üstlendi. Panelin konuşmacıları ise QUİCK Sigorta Finansal Sigortalar Direktörü Serkan Dedik, Ege Yapı Proje Geliştirme ve Dizayn Ofis Direktörü Şükrü Tokel, İstanbul Akvaryum Genel Müdürü  Dilek Çapanoğlu oldu.

İŞTE KENT VE YAŞAM ÖDÜL TÖRENİ’NDE BU YIL ÖDÜL ALANLARIN LİSTESİ

Gökhan Türkeş Öngel - Royal Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı / Topluma ve Çevreye Değer Katan Ödülü

Dilek Çapanoğlu - İstanbul Akvaryum Genel Müdürü / Sosyal Hayata Değer Katan Ödülü

Fatih Ataş - YAYLA Agro A.Ş Ödülü Şirket adına Ticari Marka Direktörü / Gıdada Başarı Ödülü

Kerim Güzeliş - Ariş Pırlanta Yönetim Kurulu Başkanı / Yaşamı Güzelleştirme Ödülü

Senur Akın Biçer - ARNİCA Yönetim Kurulu Başkan / Yaşama Motivasyon Ödülü

Ahmet Yaşar - Maher Holding Sigorta Grubu Başkanı / Sigortalı Kentsel Dönüşüm Ödülü

Ekrem İmamoğlu - İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı / Kentte Daha İyi bir Yaşam Ödülü

Ömer Niziplioğlu - Niziplioğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı / Kente Yaşam Katan Ödülü

Ümit Kalko - Kavram Okulları Eğitim Girişimcisi ve YK Üyesi / Nazmi Arıkan Eğitim Ödülü

Kaynak: HABER MERKEZİ