MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Nevşehir Milletvekili Filiz Kılıç, Nevşehir çevre yolu için Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu tarafından cevaplandırılması için TBMM Başkanlığına soru önergesi verdi.

CHP’ye aday adaylık başvuruları devam ediyor CHP’ye aday adaylık başvuruları devam ediyor

Kılıç, soru önergesinde, “Anadolu’nun incisi Nevşehir’in her geçen gün büyümesi sonucunda ilimizin içinden geçen karayolu trafik yükünü arttırmakta ve şehir trafiğini kitlemektedir. Oluşan trafik haricinde özellikle kent içine giren tır ve kamyon gibi ağır vasıtaların karıştığı trafik kazaları can ve mal kayıplarına sebep olmaktadır. Trafik karmaşasının sona ermesi, trafiğin il genelinde sağlıklı bir şekilde akması ve ilimizin gelişimi için acilen Nevşehir’e yeni bir çevre yolu yapılması önem arz etmektedir.” ifadelerini kullandı.

Kılıç, “Nevşehir’e yeni bir çevre yolunun yapılması planlanmakta mıdır?”, “Planlanmaktaysa söz konusu çalışmalar ne aşamadadır?”, “Nevşehir’de yapılması planlanan diğer yol çalışmaları ve karayolu yatırımları nelerdir?” sorularını sorarak cevaplanmasını istedi.

Kılıç, verdiği soru önergesini sosyal medya hesabından paylaşarak, “Nevşehir’imizin trafik sorununa çözüm olacak olan çevre yolunun yapılmasıyla ilgili soru önergemizi TBMM Başkanlığına sunduk. Her şeyin en iyisine layık Nevşehirli hemşehrilerimin talep ve isteklerinin her daim takipçisi olacağım.” notunu düştü.