İmzalanan protokol kapsamında KÜN, Azerbaycan’da A Kategori hava aracı bakım eğitimi ve sınav hizmeti sunan ilk yetkili kuruluş oldu.

Milli Havacılık Akademisi (MAA) Birinci Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Adalat Samadov ve KÜN Proje Koordinatörü Doç. Dr. Halil İbrahim Ünser tarafından imzalanan iş birliği protokolü kapsamında KÜN, uluslararası standartlara uygun uçak bakım teknisyenleri yetiştirecek.

Azerbaycan Cumhuriyeti Sivil Havacılık Otoritesi'nden (CAA) AAR-147 Hava Aracı Bakım Eğitim Kuruluşu yetkisi alan KÜN, Azerbaycan Milli Havacılık Akademisi ve Silkway Technic gibi önemli havacılık kuruluşlarının da dahil olduğu proje ile uluslararası alanda tanınan bir eğitim kurumu olarak havacılık sektöründe dikkat çekici bir konuma ulaştı.

KÜN'de Kariyer Günü yapıldı KÜN'de Kariyer Günü yapıldı

AZAL için A1 kategorisi uçak bakım teknisyenlerinin yetiştirileceği, Milli Havacılık Akademisinin yerleşkesinin kullanılacağı, Silkway Technic'de gerçek bakım ortamında ve uluslararası standartlara uygun eğitimlerin gerçekleştirileceği ve toplamda 800 saat eğitimin verileceği bu iş birliği protokolün ana hedefi, ülkenin havacılık personeli potansiyelini artırmak olarak belirlendi.

AZAL tarafından istihdam edilen öğrenciler, eğitim sonunda iş başı yapacak.

5-1893-315

Kaynak: HABER MERKEZİ