Sürdürülebilirlik konusunda yükseköğrenim kurumları arasında iş birliğini artırmayı hedefleyen ve 780 üyeye sahip olan HESI topluluğu, çok paydaşlı bir diyalog ve uygulama platformu sunuyor.

‘II. Uluslararası Ergenlik ve Gençlik Araştırmaları Kongresi’ başladı ‘II. Uluslararası Ergenlik ve Gençlik Araştırmaları Kongresi’ başladı

Yükseköğrenim kurumları, üniversiteler ve öğrenci organizasyonlarından oluşan, Birleşmiş Milletler Ekonomik ve Sosyal İşler Departmanı ve Sulitest Derneği tarafından yönetilen HESI’nin diğer iş birlikçileri arasında UNESCO, BM Çevre Programı, BM Küresel İlkeler Sözleşmesi Sorumlu Yönetim Eğitimi İnisiyatifi, BM Üniversitesi, BM-HABITAT, UNCTAD, UNITAR, BM Ortaklıklar Ofisi ve BM Akademik Etki bulunuyor.

HESI, her yıl düzenlediği Küresel Forum ile BM Sürdürülebilir Kalkınma için 2030 Gündemi bağlamında yükseköğrenimin önemini ele alırken, Birleşmiş Milletler Yükseköğrenim Sürdürülebilirlik Girişimi Ağına üye olan kurumlar, sürdürülebilir kalkınma ve yükseköğrenim ile ilgili konulara odaklanan eylem gruplarına, çevrim içi seminerler ve etkinliklere katılım sağlayabiliyor.