KÜN Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi öncülüğünde kurulan ve desteklenen Sinasos Tiyatro Topluluğu’nun hazırladığı Varyemez tiyatro oyununun ilk gösterimi KÜN Uçhisar Sanat Yerleşkesinde yapıldı.

Jean-Baptiste Poquelin’in (Moliere) yazdığı Cimri oyunundan Volkan Lafçı tarafından uyarlanan ve yönetilen eser, öğrenciler ve öğretim elemanlarının beğenisine sunuldu.

KÜN tarafından hazırlanan Van Turizm Master Planı değerlendirildi KÜN tarafından hazırlanan Van Turizm Master Planı değerlendirildi

Topluluğun sekiz aylık özverili hazırlık süreci sonunda sergilediği oyun izleyiciler tarafından beğenildi.

Oyunu uyarlayan ve yöneten Volkan Lafçı, toplulukta eğitim alan öğrencilerin kaydettiği aşamadan memnun olduğunu, sekiz aylık tiyatro eğitim sürecinde ders ve sınav yoğunluklarının yanı sıra oyunun provalarına göstermiş oldukları ilginin takdir edilmesi gerektiğini belirtti.

Lafçı, “Sinasos Tiyatro Topluluğu, eğitim sürecinde doğaçlama, yaratıcı drama ve oyunculuk eğitim tekniklerinden yararlandı. Oyuncularımız bize gösterdiler ki bu oyunu birçok üniversitede hatta farklı illerde oynayabilecek özgüvene ve yeteneğe sahipler. Hedefimiz, bu doğrultuda Sinasos Tiyatro Topluluğumuzun gösterilerini genişleterek daha çok öğrencimize ulaşmak ve kültür-sanat sevgisini onlara aşılamaktır.” dedi.

Varyemez tiyatro oyunu bahar yarıyıl döneminde de sergilenmeye devam edecek.