NEVÜ öğretim üyesi Küresel Tehditlere Karşı Aile Çalıştayı'na katıldı NEVÜ öğretim üyesi Küresel Tehditlere Karşı Aile Çalıştayı'na katıldı

NEVÜ ve Liberal Düşünce Topluluğu (LDT)  iş birliğinde Türkiye'nin dört bir yanından bilim ve fikir insanlarının Nevşehir’de bir araya geldiği "2023 Liberal Düşünce Kongresi”ne katılan Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Yusuf Tekin, program sonunda NEVÜ’nün Ürgüp İlçe kampüsünde bulunan Ürgüp Sebahat ve Erol Toksöz Uygulama Oteli’ni ziyaret etti.

Nevşehir Valisi Ali Fidan, NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, Kapadokya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ali Karasar, AK Parti Nevşehir Milletvekili Süleyman Özgün, Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Ürgüp Kaymakamı Refik Özsoy, Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk, AK Parti Nevşehir İl Başkanı Ali Kemikkıran’ın kendilerine eşlik ettiği ziyaretlerinde Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) ve Kapadokya Üniversitesi (KÜN)’de eğitim gören öğrencilerle bir araya gelen Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Yusuf Tekin, kendileriyle söyleşide bulundu. Öğrencilerle bir süre sohbet ederek kendilerinin istek ve taleplerini de dinleyen Bakan Tekin, devletin ve üniversitelerin tüm imkanlarıyla kendilerinin yanında olduğunu belirterek, kendilerine eğitim-öğretim hayatlarıyla birlikte kariyer hayatlarında başarılar diledi.

Söyleşi programı sonunda Bakan Tekin’ne yeni eğitim öğretim dönemine yönelik yapılan hazırlıklar ve üniversite hakkında bilgi veren NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, desteklerinden ve ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür etti.

3-254

Kaynak: HABER MERKEZİ