İl Müdürü Yazıcı, Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde aziz milletin canlarını feda edip büyük fedakârlıklarla kazandığı şanlı zaferler neticesinde kurularak, bizlere ve geleceğin teminatı çocuklara miras olarak bırakılan Cumhuriyet’in 100. yıl dönümünün haklı gururunu, sevincini ve heyecanını hep birlikte yaşamakta olduklarını vurguladı.

Yazıcı mesajının devamında şunları kaydetti: “Büyük bir mücadelenin ardından aziz milletimiz, tüm dünyaya istiklal ve istikbali için kendi geleceğini belirleme iradesinden asla taviz vermeyeceğini bir defa daha  göstermek adına Cumhuriyet’i kurmuş, kurulan Cumhuriyet; aziz Milletimizin varoluş mücadelesinin en kıymetli eseri bağımsızlığına ve özgürlüğüne sahip çıkma kararlılığının en güçlü sesi olmuştur. Cumhuriyetimizin 100'üncü yılında , "Türkiye Yüzyılını" inşa etme yolundaki heyecanımız ve geleceğe daha büyük ümitle bakan anlayışımızla neslimizi milletimizin özgün değerleri ve çağın gereği olan bilgiyle donatacağız.

Bu bilinçle, her yerde ve her ferdimizle, milletçe, özellikle çocuklarımız ve gençlerimizle; Cumhuriyetimizi ve millî egemenliğimizi her zaman koruyacak ve sahip olduğumuz değerlere bağlılığımızı devam ettireceğiz. Millî mücadelemize ilham kaynağı olan bu anlayışla; Türkiye Cumhuriyeti'ni yüceltmek; göz nurumuz, evlerimizin ve vatanımızın neşesi çocuklarımıza daha müreffeh bir ülke bırakmak, tüm dünyada mazlumlara umut olmak, aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize olan minnet ve şükran borcumuzun bir gereğidir.

Milletvekili Çalışkan, Tayland Milli Günü kutlamasına katıldı Milletvekili Çalışkan, Tayland Milli Günü kutlamasına katıldı

Cumhuriyet’imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere milletimizin ve devletimizin bekası uğrunda canlarını feda eden aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Cumhuriyet’imizin kuruluşunun 100. Yılı kutlu olsun!”

Kaynak: HABER MERKEZİ