Muhtar Yüncü ve beraberindeki heyet, Şehit Demet Sezen Güzel Sanatlar Lisesi ve Mahmut Dudu Yazıcı Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek, okul müdür ve müdür yardımcılarından bilgi aldı.

TYP kura kesin listesi açıklandı TYP kura kesin listesi açıklandı

Her iki okulda da 2023-2024 eğitim-öğrretim yılı için hummalı bir çalışma olduğunu belirten Yüncü, öğrenci kayıtlarının hızlı bir şekilde yapıldığını söyledi.

Yüncü ve heyeti, ilk olarak Şehit Demet Sezen Güzel Sanatlar Lisesi’ni ziyaret etti.

Güzel Sanatlar Lisesi’ne şuana kadar özel yetenekli 200 ‘den fazla ressam ve müzisyen öğrenci kaydı yapıldığını kaydeden Yüncü, “Okulumuzu Türkiye’nin en özel ve başarılı bir okul yapacaklarını deklare etmeleri bizleri çok memnun etti. Okul Müdürümüz Sayın Kemal Yılmaz’ın bizleri sıcak ve samimi karşılamalarına çok teşekkür edip okulumuzun eksikleri ve yapılması gereken işler konusunda yanlarında olduğumuzu bildirerek, görevlerinde üstün başarılar diledik.” dedi.

Son olarak Mahmut Dudu Yazıcı Anadolu Lisesi’ni ziyaret eden Yüncü ve beraberindekiler,  Okul Müdürü Erhan Akın ve müdür yardımcılarıyla okulun eksiklerinin giderilmesi hakkında istişarede bulundu.

Okula, şuana kadar 650 öğrencinin kaydının yapıldığını söyleyen Yüncü, “Ziyaretimiz sonucu her iki okulumuzda ortak sorunun okullarımıza ulaşım ve yol sorunları olduğu kanaati görülmüş olup, acilen ilgili birim ve yetkililere ileteceğimizi bildirdik. Güzelyurt Mahmut Dudu  Dede Anadolu Lisesi Müdürümüze ve Yönetimine üstün başarılar diliyoruz. Güzelyurt Mahallesi Muhtarlığı olarak her zaman eğitim camiamızın yanındayız.” şeklinde konuştu.

WhatsApp Image 2023-08-09 at 09.16.53(1)

Kaynak: RAVZA NUR BAYDEMİR