Nevşehir Valiliği ev sahipliğinde 19 Ekim Muhtarlar Günü dolasıyla muhtarlara özel yemek programı düzenlendi.

Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Topuzluhan Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen programa Nevşehir Valisi Ali Fidan, Nevşehir Belediye Başkanı Mehmet Savran, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kamil Duru, AK Parti İl Başkanı Ali Kemikkıran veMuhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Altınışık ve muhtarlar katıldı.

Vali Fidan, Nevşehir’de önemli bir kamu görevini yerine getiren tüm muhtarların günlerini tebrik ederek, birlik ve beraberlik içerisinde çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

Başkan Savran, yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden muhtarların, Türk milletinin eli, gözü ve kulağı konumunda olduğunu ve demokratik kültürün gelişimi noktasında birer mihenk taşı olduklarını kaydetti.

Nevşehir Belediyesi’nin çalışmaları sırasında her zaman desteklerini gördükleri muhtarlara teşekkür eden Savran, “Şehrimizde altyapıda, sosyal hizmetlerde, çevre yatırımlarında, fen işlerinde, kısacası tüm işlerimizde muhtarlarımızla birlikte çalışıyoruz. Bu noktada göreve geldikten sonra yeniden yapılandırdığımız ve güçlendirdiğimiz Muhtarlık İşleri Müdürlüğümüz aracılığıyla muhtarlarımızın taleplerine kısa sürede dönüş yapmaya, mahallelerinin ihtiyaçlarını gidermeye azami hassasiyet gösteriyoruz. Bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da muhtarlarımıza kulak vermeye devam edeceğiz. Şehrimizin gelişimi ve değişiminde gösterdikleri gayret ve destekler nedeniyle tüm muhtarlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Bu duygu ve düşüncelerle; tüm muhtarlarımızın günlerini kutluyor, kendilerine sağlık, mutluluk ve görevlerinde başarılar diliyorum. Ebedi hayata göç etmiş olan muhtarlarımızı rahmet ve minnetle yad ediyorum.” dedi.

3333

Editör: Mehmet Günay