AK Parti'nin kurulduğu 2001 yılından itibaren gençlik kollarında siyasi hayatına başlayan başkan yardımcılığı ve teşkilat başkanlığı görevlerinde bulunan Murat Akbudak, 14 Mayıs’ta yapılacak seçimde milletvekilliği aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Akbudak, İl Başkanı Ali Kemikkıran’a 28. Dönem AK Parti Nevşehir Milletvekilliği aday adaylığı başvuru evraklarını teslim etti.

Akbudak, yaptığı açıklamada, “1975 yılında Nevşehir ilinde doğdum, evli ve 3 çocuk babasıyım. 1989 yılında faaliyete başlayan kendi iş yerimiz olan sürücü kursumuzda idareci ve işveren olarak çalışmaktayım. Partimiz AK Parti kurulduğu günden bu güne kadar sadece ilimizde değil tüm ülkede birbirinden değerli emeğini asla esirgemeyen ve bu hizmetlerinden dolayı gurur duyduğumuz gizli kahramanlar ve kardeşlerimiz oldu. Bundan sonra da olacağı kanaatindeyim. Emekleri için teşekkür ediyorum. Ülke genelinde 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri’nde havasını teneffüs ettiğim, ekmeğini yediğim ilimiz Nevşehir için AK Parti’den aday adayı odum. Bu davada aday adayı olan tüm arkadaşlarıma hayırlı olmasını temenni ederim.” diye konuştu. 

AK Parti’de temayül yoklaması yapılacak AK Parti’de temayül yoklaması yapılacak

Türkiye Yüzyılı inşasında bu seçimlerin önceki seçimlerden daha önemli olduğuna dikkati çeken Akbudak, “Her zaman hayır dilemek hayra götürür. Ben de bu seçimlerin ülkemize, milletimize, şehrimize hayırlar getirmesini diliyorum.” dedi.