Nevşehir Belediye Başkanı Mehmet Savran da fuarın açılışına katıldı.

Sevincini pompalı tüfekle kutladı Sevincini pompalı tüfekle kutladı

Kültür ve Turizm Bakanlığı,Ticaret Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türk Hava Yolları'nın kurumsal sponsorluğunda ve iş ortaklığında düzenlenen EMITT, Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) ve Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD) iş birliğiyle gerçekleştiriliyor.

95 ülkeden 595’den fazla katılımcının yer alacağı fuarda Nevşehir ve Kapadokya bölgesi, Kapadokya Alan Başkanlığı öncülüğünde, belediyeler ve turizm birlikleri tarafından dünyaya tanıtılıyor.

Hall 7 ve 7181 numaralı stantta misafirlerini ağırlayan Kapadokya standı içerisinde Nevşehir Belediyesi, Ürgüp Belediyesi, Gülşehir Belediyesi, Kozaklı Belediyesi, Hacıbektaş Belediyesi, Avanos Belediyesi, Ortahisar Belediyesi, Göreme Belediyesi, Uçhisar Belediyesi, Nar Belediyesi, Kapadokya Alan Başkanlığı, Kapadokya Turizm Bölgesi Altyapı Hizmet Birliği (KAP-HİB), NTSO, KAPTİD desk açtı.

Kapadokya ile özdeşleşen dev bir sıcak hava balonu ve çömlek yapımı deneyim alanıyla ziyaretçilerin dikkatini çeken stantta, tüm paydaşlar Kapadokya’nın tarihi kültürel ve doğal zenginliklerini tanıtacak.

Fuarın açılışına beraberinde Başkan Yardımcısı Furkan Feralan ve Nevşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Celal Korkmazer ile birlikte katılan Başkan Savran, turizm sektörünün tüm ulusal ve uluslararası paydaşlarının sürdürülebilir iş birlikleri oluşturacakları fuarın Nevşehir ve Kapadokya bölgesi için oldukça önemli olduğunu kaydetti.

Savran, Nevşehir Belediyesi standında ağırlanan Türk ve yabancı misafirlere ve turizm sektörü temsilcilerine Nevşehir ve Kapadokya bölgesi hakkında bilgilendirmeler yapılarak Nevşehir Belediyesi tarafından turizme kazandırılan Nevşehir Kalesi çevresindeki dünyanın en büyük kaya oyma yamaç yerleşim merkezinin tanıtıldığını ifade etti.

Ziyaretçilere Nevşehir Belediyesi görevlileri tarafından Nevşehir’e özgü yöresel lezzetlerin de ikram edildiğini söyleyen Savran, İstanbul’da yaşayan tüm Nevşehirlileri Nevşehir Belediyesi standına davet etti.

WhatsApp Image 2024-02-06 at 12.00.09

WhatsApp Image 2024-02-06 at 11.44.48 (1)

Kaynak: HABER MERKEZİ