Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü, Polislik Meslek Yüksek Okulu (PMYO) ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) gibi okullarda eğitim alarak geleceklerini şekillendirmek isteyen gençlerin fiziki mülakatlara hazırlanabilecekleri kurs açtı. Nevşehir Gençlik Ve Spor İl Müdürlüğü 3 Nolu Çim Saha ile 2000 Evler Mahallesi TOKİ Çok Amaçlı Spor Salonu’nda Antrenör Erkan Karaşahin nezaretinde gerçekleştirilen kurslarda gençlerin girmek istediği okulun fiziki yeterlilik parkurları oluşturuldu.

Meteoroloji İl Müdürü Tükenmez’den Muşkara Haber’e ziyaret Meteoroloji İl Müdürü Tükenmez’den Muşkara Haber’e ziyaret

Atletizm pistinde güç depolayan gençler, “Sınavlara Hazırlık ve Parkur Etabı” eğitimiyle de çabukluk kazanarak sınavlara teorik olarak hazırlanma şansı yakalıyor.

Kursa katılarak sınavlara hazırlanan gençler, kendilerine böyle bir imkanı sunan Nevşehir Belediye Başkanı Mehmet Savran’a teşekkür etti.

2021 ve 2022 yıllarında Nevşehir Belediyesi tarafından açılan Özel Yetenek Sınavlarına Hazırlık Kurslarına devam eden ve sınava giren 177 öğrenciden 109’u fiziki yeterlilik sınavlarında başarı gösterdi. 

_O7A3327 (Kopyala)

Kaynak: HABER MERKEZİ