Pandemi döneminde geçici olarak 8 yataklı 2. basamak olarak açılan eski yeni doğan yoğun bakım ünitesi tadilata alınarak 10 yataklı 3. seviye yoğun bakım standartlarına uygun hale getirildi.

Hasta kabulüne başlayan ünitenin Sağlık Bakanlığı tarafından 3. basamak yoğun bakım olarak tescillenmesi için gerekli başvurular yapıldı.

Başkan Dinç’ten Dünya Engelliler Günü mesajı Başkan Dinç’ten Dünya Engelliler Günü mesajı

HASTANEMİZDE TOPLAM 97 YOĞUN BAKIM YATAĞI BULUNMAKTADIR”

"Hastane Başhekimi Uzm. Dr. Macit Yalçın, yoğun bakım hizmetlerinin bir hastane için olmazsa olmazlarından biri olduğunu belirtti.

"Yeterli sayıda ve donanımda yoğun bakım yatağına sahip olmanın, hastaları sevk etmeden hastanede tedavi etme açısından son derece önemli olduğunu ifade eden Yalçın, “Bu bağlamda hizmete aldığımız bu 10 yataklı 3. Basamak yoğun Bakım ünitesi ile bakanlık tescilli 3. basamak yetişkin yoğun bakım yatak sayımız 40’a yükselmiş oldu. Buna ek olarak 21’i 2.basamak 6’sı 1 basamak yetişkin yoğun bakım yatağı olmak üzere toplamda 67 yetişkin yoğun bakım yatağı ile hizmet vermekteyiz. 25 yataklı yeni doğan yoğun bakım ünitemiz ve 5 yataklı 2.basamak çocuk yoğun bakım ünitemizle hastanemizde toplam 97 yoğun bakım yatağı bulunmaktadır. 500 yatak tescilli hastanemiz için yoğun bakım yatak sayımız oldukça iyi durumdadır.” diye konuştu.

Amaçlarının acil servisten hiçbir hastayı yoğun bakım yatağı olmadığı için sevk etmemek olduğunu da aktaran Yalçın, “Şu an Allah’a şükür o seviyeye gelmiş bulunmaktayız. Bundan sonrası için hedefimiz geçici tescille işleyen 4 yataklı koroner yoğun bakım ünitemizin fiziksel şartlarını iyileştirmek ve yatak sayısını artırmak olacak.” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: MEHMET GÜNAY