NEVÜ Kültür ve Kongre Merkezi Damat İbrahim Paşa Salonunda, Erasmus+ fırsatları kapsamında gençlik, dayanışma ve yükseköğretim projelerini keşfetmek üzere üniversitenin hevesli gençlerini bir araya getirdi.

Eurodesk Nevşehir Temas Noktası, Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Biriminde görevli öğretmenler ve NEVÜ Uluslararası İlişkiler Ofisi’nde görev yapan öğretim görevlilerinin katkısıyla gençler için eğitim ve gençlik alanlarındaki Avrupa fırsatları ve gençlerin Avrupa faaliyetlerine katılımı hakkında sunum gerçekleştirildi.

Toplantı sırasında öğrenciler, Erasmus+ aracılığıyla sunulan çok çeşitli gönüllülük fırsatları ve gençlik değişimleri; yurt dışı eğitim programları, stajlar hakkında bilgilendirildi.

Katılımcıların başvuru süreci, uygunluk kriterleri ile ilgili merak ettikleri hususlar hakkındaki konulara açıklık getirildi.

Gazi Stadyumunun tahsis süresi uzatıldı Gazi Stadyumunun tahsis süresi uzatıldı

Avrupa gençlik fırsatları hakkında bilgi sahibi olmak ve merak edilen hususlarla ilgili sorulara cevap alabilmek için, gerek e-postayla, sosyal medya aracılığıyla ve gerekse de yüz yüze Eurodesk Nevşehir Temas Noktası ve üniversitenin Uluslararası İlişkiler Ofisi ile irtibata geçebilecekleri konusunda katılımcılara hatırlatmalar yapıldı.

Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, NEVÜ iş birliğinde, öğrencileri güçlendirme, fırsatları değerlendirme ve küreselleşen dünyada başarılı olmaları için gerekli beceri ve deneyimlerle donatma konusunda bu tür faaliyetlerin devam edeceği ifade edildi.

Kaynak: HABER MERKEZİ