Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) hissedarı olduğu, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) tarafından üretilen yerli ve milli elektrikli otomobil, NTB’YE hizmet aracı olarak teslim edildi.

TOBB 79. Genel Kurulunda TOGG talep eden Oda ve Borsalar arasında yapılan kura çekim töreninde NTB Başkanı İbrahim Salaş, 203 nolu sırayı çekerek Togg’u Borsaya kazandırmıştı.

TOBB’un hissedarı olduğu Türkiye’nin otomobili girişim grubu tarafından üretilen yerli ve milli elektrikli T10X Kapadokya – Bej rengi otomobil NTB’ye hizmet aracı olarak teslim edildi.

Başkan Salaş, Ticaret Borsası’na teslim edilen Togg’un Nevşehir'e hayırlı olmasını temenni etti.

“ÜLKEMİZİN GURURU TOGG'A KAVUŞTUK”

Türkiye'nin yerli ve milli gururu olan Togg'un Kapadokya rengi 50 TOG 003 plakalı otomobilin Nevşehir'e Hayırlı olmasını dileyen Salaş, Türkiye için yapılan her projeye destek verdiklerini söyledi.

Başkan Salaş, “Yerli ve milli aracımızın yollara çıktığı ilk günde yaşadığımız gurur, Borsamızın hizmet aracı olarak teslim edilmesi ile bir kez daha perçinlenmiş oldu. Özellikle bir hayalin daha gerçekleşmesine öncülük yapan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu’na ve emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. Aracımızı teslim aldığımızda sadece bir otomobil değil gerçek anlamda yüksek teknolojili bir akıllı cihaz olduğuna şahit olduk. Kısa zamanda daha da yaygınlaşacak olan Togg’un bir milat olduğuna, teknolojide çok daha ileriye gideceğimize inanıyorum. Nevşehir’imize ve Borsamıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.” şeklinde konuştu.

05 Ekim 2023 -3

Editör: Mehmet Günay