Valilikten yapılan açıklamaya göre, 31 Mart tarihinde gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Seçimlerinde, il genelinde 268 sandık bölgesinde, 813 sandıkta, 229 bin 201 seçmen oy kullanacak.

Vatandaşlar, 23 belediyede belediye başkanı ve belediye meclis üyelerini, il genel meclis üyelerini, 153 köyde ve 118 mahallede muhtar ve ihtiyar heyeti üyelerini seçecek.

Nevşehir Valiliği, Mahalli İdareler Seçimlerinin huzur ve güven ortamında gerçekleşmesi, vatandaşların iradesinin tam olarak sandığa yansıması için çalışmalarını büyük bir hassasiyetle sürdürüyor.

Bu kapsamda seçim güvenliğine ilişkin toplantılar gerçekleştirilerek, tüm detayların planlandığı bildirildi. Valilik bünyesinde ilgili Vali Yardımcısı başkanlığında İl Seçim Koordinasyon Merkezi, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı bünyesinde de Seçim Harekât Merkezleri oluşturuldu. Aynı şekilde ilçelerde de kaymakamlar başkanlığında İlçe Seçim Koordinasyon Merkezleri oluşturuldu.

İl Seçim Koordinasyon Merkezinin İçişleri Bakanlığı ile koordineli bir şekilde seçim güvenliğine ilişkin iş ve işlemleri 24 saat esasına göre takip edeceği de bildirildi.

Açıklamanın devamında diğer tedbirler şu şekilde belirtildi: “Bu süreçte İl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde görevli 1561, İl Jandarma Komutanlığı bünyesinde görevli 995 kolluk personelimiz ile MEDAŞ İşletme Müdürlüğü, Türk Telekom İl Müdürlüğü gibi ilgili diğer birimlerden ihtiyaç duyulacak sayıda personelimiz seçim güvenliği tedbirleri kapsamında görev yapacaktır.

30 Mart Cumartesi ve 31 Mart Pazar günü sabah 08.00 ile 17.00 saatleri arasında il ve ilçelerimizde tüm Nüfus Müdürlüklerimiz açık olacaktır. Ayrıca seçim güvenliği nedeniyle alınacak trafik tedbirleri kapsamında aşağıda belirtilen caddeler 31 Mart Pazar günü 16.00 itibariyle trafiğe kapatılacaktır.

Ürgüp Belediyesinden askıda fatura kampanyası Ürgüp Belediyesinden askıda fatura kampanyası

Valilik kavşağından Borsa Kavşağına kadar olan Atatürk Caddesi, Nevşehir Belediyesi’nden Meteris Kavşağına kadar olan Lale Caddesi, Nevşehir Adalet Sarayı önündeki cadde. Vatandaşlarımızın bu hususu göz önünde bulundurarak araçlarını belirtilen caddeler ve bağlantılı sokaklara park etmemeleri önem arz etmektedir. Mahalli İdareler Seçimlerinin İlimiz ve Ülkemiz için hayırlı olmasını temenni eder, seçimlerde vazife üstlenecek tüm görevlilere başarılar dileriz.”

Kaynak: HABER MERKEZİ