DYK başvuru yapan 2 bin 36 öğrenciye 70 kurs merkezi okulunda 450 öğretmen tarafından kurs veriliyor.

Kursa başvuru yapan öğrencilere DYK hazır bulunuşluk sınavı yapıldı.

Öğrencilerde eksik kazanımların tespiti ve bu kazanımların giderilmesi amacıyla yapılan hazır bulunuşluk uygulamasında her öğrenci, yalnızca seçtiği derslerin sınav sorularını cevaplandırırken öğrencilere 45 soruluk sınavlar için 75 dakika, 60 soruluk sınavlar için ise 90 dakika süre verildi.

Türkiye'deki öğrenciler, dünya ile eş zamanlı "yapay zeka" kodlayacak Türkiye'deki öğrenciler, dünya ile eş zamanlı "yapay zeka" kodlayacak

Sınav sonrasında, öğrencilerin eksik görülen konu ve kazanımları belirlenerek ilgili alan/zümre öğretmenler tarafından gerekli önlemler alınacak. Açılan kurslarda, öğrencilerin eksik kazanımlarını telafi etmeye yönelik çalışmalar yapılacak.

Ayrıca kursların ilerleyen zamanlarında Tam Kapsam Değerlendirme Sınavı 1, Tam Kapsam Değerlendirme Sınavı 2 ve Yıl Sonu Tam Kapsam Değerlendirme Sınavı yapılarak öğrencilerde konu kazanım analizleri yapılması planlanmakta.

Öğrenciler sınav bitiminde sonuçlarına anında ulaşarak kendilerini değerlendirme imkânı bulacak.

Destekleme ve yetiştirme kursları kapsamında 8 ve 11'inci sınıf öğrencileri en fazla 6 ders; 12'nci sınıf, örgün ve açık ortaöğretim kurumları mezunları ise en fazla 8 ders seçebilecek. Haftalık ders süresi 8 ve 11'inci sınıflar için en fazla 18 saat, 12'nci sınıf ve mezunlar için 24 saat olabilecek.

Ayrıca Nevşehir’de mezun öğrenciler için ise de Halk Eğitim Merkezlerinde kurslar açılacak olup kurslara başvurular devam etmekte.

Kaynak: HABER MERKEZİ