‘İlköğretim Haftası’ kutlama programı kapsamında Nevşehir Valiliği tören alanında Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu yapıldı.

Törene Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, il milli eğitim müdür yardımcıları, şube müdürleri, okul müdürleri, eğitim sendikalarının başkanları, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

TBB’den Avukat Necmi Öncül’e yönelik saldırıya kınama (videolu) TBB’den Avukat Necmi Öncül’e yönelik saldırıya kınama (videolu)

Milli Eğitim Müdürü Yazıcı’nın Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başlayan program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile sona erdi.

“ÖĞRENCİLERİN GÖNLÜNE DOKUNMAK MUTLULUK VESİLESİ”

Törende konuşan İl Müdürü Yazıcı, öğretmelerin bugün itibarıyla tüm yurtta olduğu gibi Nevşehir’de de öğrencilerine kavuştuğunu belirterek, “Onlarla birlik olmak, onların gönlüne dokunmak, onlarla hemhal olmak bizim için bir mutluluk vesilesi. Bütün azmimiz ve gayretimiz çocuklarımızın istikbali için olacak. Bu noktada şuana kadar yapılmış çalışmalara ilaveten, hep beraber eşgüdüm içerisinde amirlerimizin tensipleriyle eğitim camiamızın topyekün çalışma ve gayretiyle, eğitimin tüm paydaşlarıyla birlikte ve Nevşehir halkımızın inşallah destekleriyle şuana kadar olduğu gibi eğitim ve öğretim faaliyetlerini bundan itibaren birlikte yürüteceğiz.” dedi.

“NEVŞEHİR’E GELMEKTEN MUTLUYUM”

Yozgat İl Milliği Eğitim Müdürü iken Nevşehir’e ataması gerçekleştirilen Yazıcı Nevşehir’e gelmekten ziyadesiyle mutlu ve mesut olduğunu ifade ederek, “Zaten Yozgat komşu bir şehir. Tek bir cümle ile ifade edebilirim, Yozgat’ın Sorgun ilçesindenim. Kendimi Sorgun’dan Yozgat’a gelmiş gibi hissettim. Herkese teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

İl Müdürü Yazıcı, programa katılanlara karanfil dağıttı.

IMG_1186IMG_1182IMG_1171IMG_1157IMG_1148IMG_1136

Kaynak: RAVZA NUR BAYDEMİR