Bölge Müdür Yardımcısı Coşkun, toplantıda yaptığı konuşmada Nevşehir’de 20 önemli projenin yapıldığını ve projelerin bir kısmının yılsonu itibarıyla tamamlanacağını söyledi.

“NEVŞEHİR - AKSARAY DEVLET YOLU’NUN BİR KISMI TAMAMLANDI”

Coşkun, 20 önemli projeden biri olan Nevşehir - Aksaray Devlet Yolu’nun, 55 kilometre uzunluğunda olduğunu, 23 kilometresinin Nevşehir, 32 kilometresinin ise Aksaray sınırlarında yer aldığını belirterek, “Şu anda 26 - 31’nci kilometreler de dediğimiz sağ tarafta 5 kilometreyi tamamladık.  Acıgöl çevre yolunda çalışmalarımız devam etmektedir, 5 kilometre sağ tarafta, onu da yılsonu itibariyle açmayı hedeflemekteyiz. Nevşehir şehir geçişi yolları, 28,5 kilometre açılması tamamlandı bu sene, işin kabulü yapılıp kapatılacak bu projemiz. ” diye konuştu.

“ÜRGÜP- KAYSERİ YOLU ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR”

52 kilometre uzunluğundaki Ürgüp- Kayseri yolu çalışmalarının devam ettiğini kaydeden Coşkun, “40.2 kilometresi Nevşehir, 12 kilometresi Kayseri sınırlarındadır. 5 kilometre Ürgüp çıkışından itibaren tamamlamak üzereyiz. 1,5 kilometre yine Ürgüp Kavşağı’nda çalışmalarımız devam ediyor. Yılsonu itibarıyla 6,5 kilometreyi tamamlamak gibi bir hedefimiz var.  Kozaklı şehir geçişinde 7.6 kilometre bir şehir geçişimiz var. Bunun da açılmasını önümüzdeki hafta itibariyle başlayıp havalar müsait olduğu müddetçe yılsonuna tamamlamayı düşünüyoruz.” dedi.

Tarihi Avanos Taş Köprüsü hakkında da bilgilendirmede bulunan Abdulvahap Coşkun, trafiğe kapatılan köprünün ilk gün emniyet, jandarma, belediye ve karayollarının koordinasyon halinde arazi gezisi yaptığını ve gereken işaretlemeler yapıldıktan sonra çalışmaların başladığını söyledi. 

Aday adayı Ünveren’den Muşkara Haber’e ziyaret Aday adayı Ünveren’den Muşkara Haber’e ziyaret

Kaynak: RAVZA NUR BAYDEMİR