Sağlık Bakanlığı 112. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü (DHY) Kurası için tercih başvuruları 11 Eylül tarihinde sona ermişti. Sağlık Bakanlığı 112. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü kurası noter huzurunda yapıldı.

Başkan Kemikkıran, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Nevşehir genelinde devlet hastanelerine 85 doktor atandığı bilgisini vererek, atamaların Nevşehir’de vatandaşlar tarafından en çok talep edilen acil tıp, çocuk sağlığı ve hastalıkları, göğüs hastalıkları, iç hastalıklar ve üroloji bölümlerine yapıldığını söyledi.

Türk Eğitim Sen Ayhanlar’da eğitimcilere Hacı Bektaş-ı Veli kitabı hediye etti Türk Eğitim Sen Ayhanlar’da eğitimcilere Hacı Bektaş-ı Veli kitabı hediye etti

Kemikkıran yaptığı açıklamada, "Şehrimize hayırlı olsun. Nevşehir’imizde sağlık ordumuzu güçlendirmeye devam ediyoruz.  Sağlık Bakanlığı’nın 112. Dönem Hizmet Yükümlülüğü münhal kadroları kurası ile Nevşehirli vatandaşlarımızın en çok talep ettiği acil tıp, çocuk sağlığı ve hastalıkları, göğüs hastalıkları, iç hastalıklar ve üroloji. İlimizdeki sağlık kurumlarımıza 80 pratisyen hekim ve çeşitli branşlarda 5 uzman hekim ataması yapıldı." ifadelerini kullandı. 

Kaynak: RAVZA NUR BAYDEMİR