Anadolu Üniversiteler Birliği tarafından, üniversite adayı gençlerin hem üniversiteleri daha yakından tanıyabilmeleri hem de doğru tercih yapabilmelerine katkı sağlamak amacıyla 11 İl’de düzenlenen ‘Üniversite Tanıtım ve Tercih Fuarları’nın sonuncusu Amasya’da yapıldı.

Amasya Üniversitesi Milli Hakimiyet Yerleşkesi Hüseyin Hüsâmeddin Yasar Kütüphanesi Ön Bahçesinde düzenlenen fuarın açılışı,  Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı, Rektör Yardımcıları  Prof. Dr. Halil Apaydın ve  Prof. Dr. Ayşe Şahin Yağlıoğlu, il protokolü, davetliler,   üniversite adayı genç ve aileleri katıldı.

Açılış ardından NEVÜ, Abdullah Gül Üniversitesi, Amasya Üniversitesi, Ardahan Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi, Elazığ Fırat Üniversitesi, Malatya İnönü Üniversitesi, Kayseri Üniversitesi, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, Malatya Turgut Özal Üniversitesi, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Yozgat Bozok Üniversitesi’nin stantlarını ziyaret eden protokol üyeleri, stant görevlilerinden bilgi aldı.

NEVÜ TANITIM VE TERCİH STANDINA YOĞUN İLGİ

Alanında uzman personel ile fuarda yerini alan NEVÜ tanıtım standına üniversite adayı gençler ve alileri yoğun ilgi gösterdi.

Standı ziyaret eden üniversite adayı gençler ve ailelerine Nevşehir merkez yerleşke ile birlikte ilçelerdeki toplam 8 kampüste; 10 Fakülte, 9 Meslek Yüksekokulu, 1 Yüksekokul, 4 Enstitü, 19 Araştırma Merkezi, 57 Öğrenci Kulübü ve 12 Öğrenci Topluluğu bulunan, gelişmiş akademik ve fiziki alt yapısı, nitelikli akademik kadrosu, geniş ölçekli bölüm ve programları, kendi alanında Türkiye’nin önde gelen Fakülte, Enstitü, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokulları, sosyal tesisleri ve barınma olanakları hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu. HABER MERKEZİ

11-55

Editör: Mehmet Günay