NEVÜ GSF Seramik ve Cam Bölümü Arş. Gör. Sertkaya’nın eserleri 1. Ulusal Aizanoi Seramik ve Çini Tasarım Yarışması’nda Sema Güral Sürmeli Özel Ödülü’ne, Uluslararası Kahve Fincanı Yarışması’nda ise sergilenmeye layık görüldü.

NEVÜ’de "Avrupa’da Orta Çağda Aşk ve Kadın" konulu konferans düzenlendi NEVÜ’de "Avrupa’da Orta Çağda Aşk ve Kadın" konulu konferans düzenlendi

Kültür Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğünün desteklediği, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) tarafından düzenlenen 1. Ulusal Aizanoi Seramik ve Çini Tasarım Yarışması’na katılan NEVÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Bölümü Arş. Gör. Ferit Cihat Sertkaya ödülle döndü.

60 çini ve 38 seramik eserin değerlendirildiği yarışmada Arş. Gör. Sertkaya’nın “Megaron Structure” adlı eseri Sema Güral Sürmeli Özel Ödülü’ne layık görüldü.

Ayrıca Tayvan’da düzenlenen 29 ülkeden toplam 163 eserin katıldığı Uluslararası Kahve Fincanı Yarışması’na katılan Sertkaya’nın “Riton Cup” adlı eseri, Taipei şehri Yingge Ceramics Müzesi’nde sergilenmeye layık görüldü.

4-2233-306

Kaynak: HABER MERKEZİ