NEVÜ'den yapılan açıklamaya göre, Vali Şinasi Kuş Kültür ve Kongre Merkezi Fuaye Alanı’nda düzenlenen Üniversite Tanıtım ve Tercih Fuarı’nın açılışına; NEVÜ Rektör Yardımcısı Mutluhan Akın, Nevşehir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Murat Saltık, NEVÜ Kariyer Planlama, Uygulama ve Araştırma Merkezi (NÜKMER) Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Toprak Keskin, Anadolu Üniversiteler Birliği (AÜB) temsilcileri, okul yöneticileri, üniversite adayı öğrenciler ve aileleri katıldı.

Prof. Dr. Mutluhan Akın, Üniversite olarak üyesi oldukları Anadolu Üniversiteler Birliği tarafından düzenlenen Üniversite Tanıtım ve Tercih Fuarlarına ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

Akın,“Fuar alanımızda 16 üniversite tanıtım stantlarıyla yer alıyor. Anadolu Üniversiteler Birliği üyesi üniversite ayrıca farklı illerde öğrencilerimize üniversitemizi en iyi şekilde tanıtmak, onlara doğru bilgi vermek adına 26 Mayıs’a kadar sürecek olan fuarlara katılıyoruz. Değerli öğrenciler, hayatınızın en önemli tercihlerinden biriyle karşı karşıya bulunuyorsunuz. Unutmayın ki sizler için meslek seçimi çok önemli ve hayatınızın bundan sonraki dönemini şekilleniyorsunuz. Burada bulunan üniversiteleri tanımanızın, üniversite hayatınıza dair seçimlerinize de büyük katkılar sağlayacağını düşünüyorum” diye konuştu.

Nevşehir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Murat Saltık ise “Anadolu Üniversiteler Birliği ve bu birliğe üye üniversiteler tarafından organize edilen Üniversite Tanıtım ve Tercih Fuarı’nı Nevşehir’e getirdikleri ve sizlerle buluşturdukları için başta Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi olmak üzere fuarda yer alan tüm üniversitelere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Fuarda NEVÜ’nün yanı sıra, aralarında Abdullah Gül Üniversitesi, Amasya Üniversitesi, Ardahan Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi, Fırat Üniversitesi, İnönü Üniversitesi, Kayseri Üniversitesi, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, Malatya Turgut Özal Üniversitesi, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi ve Yozgat Bozok Üniversitesi’nin bulunduğu birçok devlet ve vakıf üniversiteleri stantlarıyla yer aldı.

Fuarda ayrıca üniversitelerin yanı sıra teknolojik bilgi üreterek araştırmacılara iş imkânı yaratan NEVÜ Kapadokya Teknopark ve İş ve Meslek Danışmanları ve İş Kulübü liderleri aracılıyla bilgilendirme yapan Nevşehir İŞKUR stant açarak bilgilendirme yaptı.

NEVÜ standını ziyaret eden üniversite adayı öğrenci ve ailelerine, Nevşehir merkez yerleşke ile birlikte ilçelerdeki toplam 8 kampüste; 10 Fakülte, 9 Meslek Yüksekokulu, 1 Yüksekokul, 4 Enstitü, 19 Araştırma Merkezi, 57 Öğrenci Kulübü ve 12 Öğrenci Topluluğu bulunan, gelişmiş akademik ve fiziki alt yapısı, nitelikli akademik kadrosu, geniş ölçekli bölüm ve programları, kendi alanında Türkiye’nin önde gelen Fakülte, Enstitü, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokulları, sosyal tesisleri ve barınma olanakları hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu.

NEVÜ ev sahipliğinde yılsonu sergisi ve konser programı NEVÜ ev sahipliğinde yılsonu sergisi ve konser programı

NEVÜ 26 Mayıs’a kadar üniversite adayı öğrencilerle buluşacak. HABER MERKEZİ

001 (5)001 (7)