NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, üniversitenin Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitimi Bölümü Alman Dili Eğitimi Anabilim Dalı’nın yürütmüş olduğu görüşmeler ve NEVÜ Uluslararası İlişkiler Ofisi tarafından yapılan çalışmalar neticesinde Polonya Opole Üniversitesi arasında ‘Alman Dili Eğitimi’ alanında Erasmus+ anlaşması imzaladıklarını söyledi. Aktekin, imzalanan Erasmus+ anlaşması ile Alman Dili Eğitimi Bölümü öğrencilerinin Erasmus+ öğrenci öğrenim görme hareketliliğinden faydalanacaklarını kaydetti.

Rektör Aktekin “Üniversite olarak uluslararasılaşma adına belirlediğimiz hedefler doğrultusunda farklı ülke üniversiteleriyle de birçok alanda ikili anlaşma ve ortak çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Bu kapsamda Romanya’nın Sibiu Lucian Blaga Üniversitesi ve Sırbistan’ın Niş Üniversitesi’nin ardından  şimdi de Polonya Opole Üniversitesi ile ‘Alman Dili Eğitimi’ alanında Erasmus+ anlaşması imzaladık. Böylece üniversitemizde eğitim gören öğrencilerimiz belirledikleri hedefler doğrultusunda mesleki kabiliyetlerini yurtdışı tecrübesiyle güçlendirebilecekler. Ayrıca söz konusu anlaşma, bölümde görev yapan akademisyenlerimizin de akademik tecrübelerini zenginleştirebilecekleri Erasmus+ ders verme hareketliliği faaliyetinden faydalanmalarına olanak tanımaktadır” diye konuştu.

POLONYA OPOLE ÜNİVERSİTESİ

Opole Üniversitesi 1994 yılında kurulmuş, on iki fakülte ve on dokuz bilimsel enstitüden oluşmaktadır. Opole Üniversitesi dinamik, modern ve çok yönlü, diğer üniversite birimleriyle iş birliği yapan akademik bir kurumdur.

NEVÜ’de deprem bölgesi için yardımlar toplanmaya devam ediliyor NEVÜ’de deprem bölgesi için yardımlar toplanmaya devam ediliyor

Opole Üniversitesi; Alman Dili Eğitimi Anabilim Dalı’nın yaptığı üçüncü Erasmus+ anlaşmasıdır.

040203