NEVÜ’de Kızılay butik mağazası öğrencilerin hizmetine açıldı.

“ÜRÜNLERİN TAMAMI HAYIRSEVERLER TARAFINDAN BAĞIŞLANAN SIFIR ÜRÜNLERDİR”

Filistin konulu fotoğraf sergisi NEVÜ Hoca Ahmed Yesevi Kütüphanesi’nde Filistin konulu fotoğraf sergisi NEVÜ Hoca Ahmed Yesevi Kütüphanesi’nde

 NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, “Öğrenci odaklı eğitim-öğretim sistemini benimseyen üniversite yönetimi olarak ülkemizin ve dünyanın dört bir tarafından ailelerimizin bizlere birer emaneti olan öğrencilerimizin her daim yanında olmaya devam ediyoruz.” dedi.

Öğrencilerin en iyi şekilde eğitimlerini tamamlamalarının yanı sıra devletin, üniversitenin ve hayırseverlerin destekleriyle de ihtiyaçlarını karşılamaya büyük önem verdiklerini söyleyen Rektör Aktekin, “Bu kapsamda geçtiğimiz yıllarda Kızılay Nevşehir Şubesi iş birliğinde üniversitemiz merkez yerleşke içerisinde Türk Kızılay Butik Mağazamızı açarak ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin ücretsiz giyim ürünlerine ulaşımlarına imkan sağlamıştık. Kızılay Butik Mağazamız, yeni eğitim – öğretim yılımızda da üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi girişinde öğrencilerimize hizmet vermeye başladı. Şunu da özellikle belirtmek isterim ki butik mağazamızda yer alan ürünlerin tamamı hayırseverler tarafından bağışlanan sıfır ürünlerden oluşmakta. Hafta içlerinde hizmet veren bu mağazamızdan şehit ve gazi yakını öğrencilerimiz başta olmak üzere Kredi Yurtlar Kurumundan (KYK) burs alan öğrencilerimiz belgelerini sunarak, diğer öğrencilerimiz ise butik içerisinde bulunan formları doldurarak yararlanabilirler” diye konuştu.

Rektör Aktekin ayrıca yardımlaşma, paylaşma ve gönüllülük duygusunun pekiştirilmesine vesile olan NEVÜ Kızılay Butik Mağazası’na bağışlarıyla destek olan hayırseverlere, üniversitenin akademik ve idari personeli ile öğrencilerine, bu hayırlı hizmetin ulaşmasında emeği bulunan Nevşehir Kızılay Şubesi ile NEVÜ Kızılay Kulübü danışmanı Doç. Dr. Hasan Yavuzer ve öğrencilere teşekkür etti.

2-400

Kaynak: HABER MERKEZİ