Sırbistan Niş Üniversitesi Rektörü Prof. Dragan Antić, Niş Üniversitesi ev sahipliğinde ve Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi iş birliğinde gerçekleştirilen “1. Uluslararası Öğretme, Öğrenme ve Öğretmen Eğitimi (TLTE) Konferansı”na davetli konuşmacı olarak katılan NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin’i makamında ağırladı.

NEVÜ öğretim üyesi “Dünya Çin Çalışmaları” konferansına katıldı NEVÜ öğretim üyesi “Dünya Çin Çalışmaları” konferansına katıldı

Konferansa katılımlarıyla vermiş olduğu desteklerinden dolayı Rektör Aktekin’e teşekkür eden Rektör Prof. Dragan Antić, ayrıca kendilerini üniversitelerinde ağırlamaktan büyük onur duyduklarını ifade etti. Rektör Aktekin’e Niş Üniversitesi ve yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi veren Rektör Prof. Dragan Antić,  NEVÜ ile üniversiteleri arasında imzalanan ve yürürlükte olan Erasmus+ öğrenci öğrenim görme ve akademisyen hareketliliği programlarının kapsamını genişletmeyi amaçladıklarını belirtti.

“BÖYLE ÖNEMLİ BİR PROGRAM İÇERİSİNDE YER ALMAK ONUR VERİCİ” 

Misafirperverliklerinden dolayı Rektör Prof. Dragan Antić ve yönetimine teşekkür eden Rektör Aktekin ise “Üniversitemizin Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitimi Bölümü Alman Dili Eğitimi Anabilim Dalı’nın yürütmüş olduğu görüşmeler ve NEVÜ Uluslararası İlişkiler Ofisi tarafından yapılan çalışmalar neticesinde Sırbistan Niş Üniversitesi arasında ‘Alman Dili Eğitimi’ alanında Erasmus+ anlaşması imzalamıştık. Böylelikle iki ülke üniversitesi olarak Erasmus+ anlaşması ile öğrencilerimizin öğrenim görme ve akademisyenlerimizin de bilimsel alanlarda ortak proje ve çalışma hareketliliğinden faydalanmalarını sağladık. Bugün ise Niş Üniversitesi ev sahipliğinde üniversitemizin de paydaşı olduğu uluslararası düzeyde ‘1. Uluslararası Öğretme, Öğrenme ve Öğretmen Eğitimi (TLTE) Konferansı’nı gerçekleştirdik. Üniversite olarak bilimsel alanda yapılan böyle önemli bir program içerisinde yer almak ve katkıda bulunmak bizler içinde onur verici. Üniversite olarak amacımız diğer ülke üniversiteleriyle de bu tür ikili iş birliklerimizi artırarak dünya bilimine ve tüm insanlığa yararlı çalışmalara katkıda bulunmaktır. Ben tekrardan Niş Üniversitesi Rektörü Prof. Dragan Antić ve yönetimine, bu önemli konferansın düzenlenmesinde emeği bulunan herkese bir kez daha teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Aktekin ve Antić daha sonra iki üniversite arasında yürütülen iş birliklerin artırılmasına yönelik ikili görüşmelerde bulundu.

2 (2)

Kaynak: HABER MERKEZİ