NEVÜ ve Tallinn Üniversitesi arasında imzalanan Erasmus+ anlaşmasının her iki üniversite için hayırlı olmasını dileyen NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, Yükseköğretim Kurulunun (YÖK) ve üniversitenin belirlediği uluslararasılaşma hedefleri doğrultusunda farklı ülke üniversiteleriyle ortak proje ve çalışmalarla birlikte personel ve öğrenci hareketliliğine yönelik ikili anlaşmalara devam ettiklerini söyledi.

"Fareler ve İnsanlar" NEVÜ’de sahnelenecek "Fareler ve İnsanlar" NEVÜ’de sahnelenecek

“PERSONEL VE ÖĞRENCİ DEĞİŞİM PROGRAMLARINA BÜYÜK ÖNEM VEREN BİR ÜNİVERSİTEYİZ”

Rektör Aktekin, NEVÜ ile Estonya’nın Tallinn Üniversitesi arasında Alman Dili Eğitimi ve İngiliz Dili Eğitimi Anabilim Dallarını kapsayan Erasmus+ anlaşması imzalandıklarını söyledi.

Estonya Tallinn Üniversitesi’nin 2005 yılında Estonya'nın başkenti Tallinn'deki birçok üniversite ve araştırma enstitüsünün birleşmesi sonucunda kurulduğunu belirten Aktekin, “Üniversitemizde bu anlamda Nevşehir Merkez ve 7 ilçede bulanan toplam 8 kampüsü, sahip olduğu gelişmiş fiziki alt yapısı ve nitelikli akademik kadrosuyla ülkemiz üniversiteleri arasında tercih edilirlikte önemli yere sahip bir üniversite. Ayrıca YÖK’ün belirlediği uluslararasılaşma hedefleri doğrultusunda farklı ülke üniversiteleriyle bilimsel ve kültürel proje ve çalışmalarla birlikte ilgili alan ve bölümlere yönelik personel ve öğrenci değişim programlarına da büyük önem veren bir üniversiteyiz. Şu anda da dünyanın 54 farklı ülkesinden ve coğrafyasından 700’e yakın uluslararası öğrencimiz üniversitemizde eğitim görmekte. İmzaladığımız bu ikili anlaşmadan da üniversitemiz ile Tallinn Üniversitesi Alman Dili Eğitimi ve İngiliz Dili Eğitimi Anabilim Dallarında görevli personel ile öğrencilerimiz faydalanabilecek. Ben bu vesileyle imzaladığımız Erasmus anlaşmasının tekrar hayırlı olmasını dilerken, emeği geçen akademik ve idari birimlerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

03-3702-40

Kaynak: HABER MERKEZİ