Yükseköğretim Kurumu Sınavı (YKS) yerleştirme sonuçlarına göre NEVÜ’yü 5 bin 499 öğrenci tercih etmişti.

Her sene olduğu gibi öğrencilerin kayıtlar esnasında herhangi bir sıkıntı yaşamamaları için 2023-2024 eğitim-öğretim yılı için gerekli tüm hazırlıkları günler öncesinden tamamlayan NEVÜ, öğrencilerin sorunsuz bir şekilde kayıtlarını yaptırmalarına imkân sağlayacak.

Kozan’dan Sigorta Haftası mesajı Kozan’dan Sigorta Haftası mesajı

YKS sonuçlarına göre NEVÜ’yü tercih eden öğrenciler kayıtlarını, 28-30 Ağustos tarihleri arasında “https://www.turkiye.gov.tr” adresinden erişilen e-Devlet Kapısı üzerinden, üniversiteye gelmelerine gerek kalmadan ve belge getirmeden yapabilecekler.

30 AĞUSTOS TARİHİNDE SADECE ONLİNE KAYIT ALINACAK

e-Devlet üzerinden kayıt yapmayan adaylar ise, kayıtlarını 28 Ağustos- 1 Eylül tarihleri arasında şahsen veya kanuni temsilcileri (noter onaylı vekaletname) aracılığı ile yerleştikleri akademik birimde yaptırmaları gerekiyor. Ancak 30 Ağustos Çarşamba günü, resmi tatil olması dolayısıyla yüz yüze kayıt alınmayacak sadece online kayıt alınacaktır.

ŞAHSEN KAYIT YAPILMASI ZORUNLU OLAN PROGRAMLAR

Gülşehir Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Özel Güvenlik ve Koruma programını tercih eden öğrenciler, istenilen belgeler ile birlikte şahsen kayıt yaptırmaları gerekiyor.

Bu programa yerleşen öğrencilerin istenilen belgelerle birlikte 28 Ağustos, 29 Ağustos, 31 Ağustos ve 1 Eylül tarihlerinde Gülşehir Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’na şahsen ya da kanunî temsilcileri aracılığıyla başvurmaları gerekiyor.

Kayıtlarla ilgili detaylı bilgi edinmek isteyenler https://oidb.nevsehir.edu.tr/tr/39927 adresinden ulaşabilecek.

Kaynak: HABER MERKEZİ