NEVÜ Tafana Aşçılık ve İkram Hizmetleri Uygulama Tesislerinde düzenlenen iftar programı öncesi öğrenciler ile bir araya gelerek kendileriyle bir süre sohbet eden NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin daha sonra öğrencilerle birlikte iftarlarını açtı.

İFTAR İKRAMLARI RAMAZAN BOYUNCA DEVAM EDECEK

Ramazan Ayı’nın üniversite-şehir dayanışmasının ve paylaşmanın en güzel örneklerinden biri olduğuna vurgu yapan Rektör Aktekin,  ramazan ayı boyunca hafta içi her gün üniversitede eğitim gören öğrencilere yönelik iftar ikramlarının devam edeceğini söyledi.

Geleceğin hemşireleri törenle üniformalarını giydi Geleceğin hemşireleri törenle üniformalarını giydi

Nevşehir’in hayırseverlik bağlamında ülkemize örnek teşkil eden bir şehir olduğunu belirten Aktekin, “Bu bağlamda Ramazan Ayı’nın mutluluğunu ve sevincini hep birlikte yaşamak için bu sene de üniversitemiz öncülüğünde Nevşehir Valiliğimiz, Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odamız, Türk Kızılay Nevşehir Şubemiz ve Nevşehirli hayırseverlerimizin katkılarıyla hafta içi her gün 2 bin öğrencimize iftar vereceğiz. Ben bu vesileyle her zaman üniversitemize destek olan başta Sayın Valimiz Ali Fidan olmak üzere Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası’na, Türk Kızılay Nevşehir Şubesine ve hayırseverlerimize, iftar programında görev alan gönüllü öğrencilerimize ve personellerimize şahsım ve üniversitem adına bir kez daha teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

İftar programında ayrıca Kur’an-ı Kerim tilaveti, Türk Tasavvuf Musikisi dinletisi ve öğrencilere yönelik genel kültür yarışması düzenlendi.

8-873-308

Kaynak: HABER MERKEZİ