Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Eğitimde Mükemmeliyet Uygulama ve Araştırma Merkezi (NEVEMM) tarafından  ‘Eğitici Farkındalık Eğitimleri’ Boston Üniversitesi Misafir Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nurten Karacan Özdemir’in eğitici olarak katıldığı ‘Yükseköğretimde Üretken Yapay Zeka Kullanımında Eğilimler’ konulu webinar gerçekleştirildi. 

Eğitimde, üretken yapay zeka uygulamalarının ders tasarımı, ders içeriği oluşturma, ölçme-değerlendirme, ödevlendirme ve araştırma süreçlerinde nasıl kullanılabileceği konuları ele alındı. 

Bu doğrultuda Adobefly, Canva, Zoom, ChatGpt 3-4 ve Gemine gibi görsel, ses-video ve metin oluşturmada kullanılan üretken yapay zeka türlerinden örnekler verilerek etkileşimli uygulamalar gerçekleştirildi. Öğretim elemanlarının ve lisansüstü öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği eğitimin son bölümünde, sorular cevaplandırıldı.

NEVÜ’den Mokissos Antik Kenti’nde dijital belgeleme çalışmaları NEVÜ’den Mokissos Antik Kenti’nde dijital belgeleme çalışmaları

NEVEMM Müdür Yardımcısı Arş. Gör. Ayşenaz Ekin Duman’ın moderatörlüğünde çevrim içi olarak gerçekleştirilen eğitime Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muhammet Şevki Aydın, dekan yardımcıları NEVEMM Müdürü Doç. Dr. Deniz Kaya, akademik personeller ile lisansüstü eğitim gören öğrenciler katıldı. 

Kaynak: HABER MERKEZİ