NEVÜ Hacıbektaş Teknik Bilimler MYO Elektronik ve Otomasyon Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Gökhan Keven ve Elektronik ve Otomasyon Bölümü Öğretim Görevlisi Emrah Uzun koordinatörlüğünde İnsansız Hava Aracı Teknolojisi ve Operatörlüğü Programı öğrencilerine yönelik Kapadokya Havalimanı’na teknik gezi gerçekleştirildi.

NEVÜ’den Kapadokya Havalimanı’na teknik gezi (2)

Ders kapsamında gösterilen havacılık sektörüne ait operasyonların yerinde görülmesi ve havalimanı terminal yerleşkesi içerisinde yer alan departmanların işlevlerini uzmanlarından uygulamalı olarak görme fırsatı bulan öğrenciler, pilotluk eğitimi ve uçak bakım onarım hizmeti veren Güneydoğu Uçuş Okulu, bünyesinde uçaklar ve teknik personel ile pilotluk, uçakların bölümleri ve yapısı, uçuş kontrol üniteleri, bakımları ve diğer birçok teknik konularda yerinde eğitim aldı.

NEVÜ’den Kapadokya Havalimanı’na teknik gezi (4)

Özel gereksinimliler MYO'da etkinliğe katıldı Özel gereksinimliler MYO'da etkinliğe katıldı

Öğrenciler ayrıca Kapadokya Havalimanı kontrolündeki uçakların canlı iniş - kalkış operasyonları ve arka plandaki yer ekiplerinin çalışmalarına da tanık oldu.

Gelişen teknolojilerinin başında olan insansız hava araçları ve havacılık sektörü konusunda eğitim gören öğrenciler düzenlenen teknik geziden oldukça memnun olduklarını ifade ederlerken, Keven ve Uzun ise havacılık sektörüne dair tecrübelerini paylaşarak öğrencilere yeni bir ufuk açtıkları için Kapadokya Havalimanı Müdürlüğü ve personellerine teşekkür etti.

NEVÜ’den Kapadokya Havalimanı’na teknik gezi (1)NEVÜ’den Kapadokya Havalimanı’na teknik gezi (3)

Kaynak: HABER MERKEZİ