NTB Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Salaş, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; "Sevgili Meclis Başkanım, Meclis Üyelerimiz ve Ticaret Borsamızın değerli üyeleri; Hepinizi Sevgi, Saygı ve Hürmetle Selamlıyorum. Değerli Arkadaşlar sizlerle Ticaret Borsamızın meclisinde iki dönem beraber çalıştık, Borsamızın çıkarları için güzel işlere imza attık, güzel yatırımlar yaptık.

TSE Kalite Yönetim Sistemi ve Müşteri Memnuniyeti Sistemi belgesini kazandırdık. Kalaba kasabasına Hububat ve Un Tahlili için temsilcilik açtık. Acıgöl İlçemize Tescil bürosu açtık. Derinkuyu ilçemize fasulye alım satım salonu açtık.        Borsamıza Akreditasyon belgesini kazandırarak 5 yıldızlı borsalar arasına girdik. Nevşehir’imizin meşhur kabak çekirdeğine coğrafi İşaret belgesini aldık. Yine Nevşehir'imizin meşhur dimrit kuru üzümüne değer katmak için Coğrafi İşaret belgesine başvuru yaptık. Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ile ortak kurulan Kapadokya Teknopark yönetimine katıldık. Borsamıza yeni yeni gayrimenkuller alarak taşınmazlarımızı çoğalttık. Kozaklı Jeotermal Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (TDİOSB) ’nin kuruluş aşamasına katkıda bulunduk.

Bu işleri ben değil, biz yaptık, hep birlikte yaptık, başarılara beraber imza attık. Bu anlattıklarım hizmetlerimizden sadece bazıları daha çok yaptıklarımız var. El Birliği, güç birliği, iş birliğiyle koşar adımlarla Nevşehir’e yakışır işler yapmaya devam edeceğiz inşallah.

Bu vesile ile 2022 Ekim ayında yapılması planlanan Borsa Seçimlerinde Başkanlığa tekrar aday olduğumu açıklamak istiyorum. Allah utandırmasın hayırlı uğurlu olmasını temenni ederim."