Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen ekip, gerçekleştirilecek projelerin süreç ve etki analizlerini yaparak öğrenci ve velilere verilen hizmetin verimlilik analizini de takip edecek.

Özel Eğitim ve Rehberlik Şubesi organizesi ve Olcay Sağlam Rehberlik ve Araştırma Merkezinin yapacağı Nevşehir genelinde uygulanması planlanan projeler hakkında bilgi verildi.

DİJİTAL İÇERİK HAZIRLAMA YARIŞMASI PLANLANIYOR

Yerelden Evrensele Projesi ile dijital teknolojik aletler kullanarak kök değerlerle ilgili bir dijital hikâye oluşturup yeni nesillere aktarma dinamiklerinin kuvvetlendirilmesi amaçlanıyor.

Proje kapsamında il genelinde liseler arasında kök değerler çerçevesinde dijital içerik hazırlama yarışması yapılması planlanıyor.

SINIRLARIMI BELİRLİYORUM PROJESİ

İkinci proje olan Sınırlarımı Belirliyorum Projesi ile çocuklarındaki istenmedik davranışlar karşısında etkin sınır koyma güçlüğü yaşayan annelerin uygun ve etkin sınır koyma becerilerini kullanabilmeleri ve anne-çocuk ilişkilerini olumlu yönde geliştirebilmelerini sağlanması hedefleniyor.

Planlanan proje il merkezindeki rehber öğretmen veya psikolojik danışmanı olan okul öncesi okullarındaki 4-5 yaş grubundaki öğrencisi bulunan velileri kapsıyor.

“ÖĞRENCİLER LİSE VE ÜNİVERSİTE SINAVLARI ÖNCESİNDE BİLGİ SAHİBİ OLACAK”

Hayal Edin, Birlikte Gerçekleştirelim Projesi ile de, 8. ve 12.sınıf öğrencilerinin lise ve üniversite sınavlarına hazırlık sürecinde öğrencilerin kendilerini tanımalarına fırsat sunulması, bir üst öğrenim kurumlarını tanımalarını sağlaması, ilgi ve yeteneklerine uygun öğretim programı ve meslek seçmelerine yardımcı olunması amaçlanıyor.

Proje kapsamında yapılan plan doğrultusunda 8. ve 12. sınıf öğrencileri ile rehber/şube öğretmenleri bireysel öğrenci görüşmeleri gerçekleştirecekler. Böylelikle öğrencilerin sınav sürecini sağlıklı atlatabilmelerine rehber öğretmenlerin desteği ile katkı sunulacak.

8.SINIF VE 12.SINIF ÖĞRENCİLERİNE SINAV DESTEK PROGRAMI

Ayrıca, Yüz Yüze Seminer Çalışmaları kapsamında 8.sınıf ve 12.sınıf öğrencilerine verimli ders çalışma teknikleri, motivasyon, hedef belirleme konularında seminerler yapıldı.

Bu kapsamda Avanos, Derinkuyu, Hacıbektaş, Kozaklı, Gülşehir, Ürgüp ve Acıgöl ilçelerinde rehber öğretmeni olmayan okullara ziyaretler de gerçekleştirilerek, seminerler düzenlendi.

AK Parti heyetinden Bakan Tekin’e ziyaret AK Parti heyetinden Bakan Tekin’e ziyaret

4-183

Kaynak: HABER MERKEZİ