Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 2022-2023 eğitim öğretim döneminin ikinci yarıyılının başlayacağı 6 Şubat itibarıyla resmî okullara devam eden 1 milyon 450 bin öğrencinin bir öğün beslenme hizmetinden faydalanmaya başlayacağını bildirdi.

Öğrencilere ücretsiz yemek uygulamasının önemli bir destek uygulaması olduğuna işaret eden Mili Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Ücretsiz yemek uygulamasının usul ve esaslarının yer aldığı Yemek/Beslenme Hazırlama ve Dağıtımı Kılavuzu'nu uygulanmak üzere 81 ilimize gönderdik. Bu kapsamda, resmî okul öncesi eğitim kurumlarına devam eden tüm okul öncesi eğitim kurumlarındaki çocuklarımıza haftanın beş günü, günlük bir öğün beslenme verilmesi uygulamasını başlatıyoruz. Bu kapsamda 6 Şubat itibariyle resmî okullara devam eden 1 milyon 450 bin öğrencimiz, bir öğün beslenme hizmetinden faydalanmaya başlayacak.” sözleriyle Millî Eğitim Bakanlığının eğitime erişimi artırmak için politikalarla öğrencileri desteklemeye devam ettiğini vurguladı.

Bu kapsamda Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Memet Polat başkanlığında Temel Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı okul müdürleri ile toplantı yapıldı.

Düzenlenen toplantıda il geneli okul öncesi eğitim kurumlarında eğitimine devam eden 6 bin 278 çocuğa günlük bir öğün beslenme hizmeti verileceği ve bu hizmetten faydalanacak öğrenci sayısının kademeli olarak artırılacağı kararlaştırıldı.

ATT00001-1ATT00002-1ATT00004-1ATT00003-1