Toplantıya Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhsin Özdemir, şube müdürleri, okul sporları il tertip komitesi üyeleri, beden eğitimi öğretmenleri ve antrenörler katıldı.

Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce 2023 – 2024 okul sporları beden eğitimi öğretmenlerine yönelik okul sporları bilgi yönetim sistemi hakkında sunum yapıldı.

Nevşehir spor müsabakalarına ev sahipliği yapmaya devam ediyor Nevşehir spor müsabakalarına ev sahipliği yapmaya devam ediyor

Beden eğitimi öğretmenlerine okullardan katılımın kolaylıkla yapılabilmesi için yapılan değişiklikler, talimatlar ve diğer kurallar hakkında bilgiler verildi.

“BAŞARILI BİR SPOR SEZONU GEÇİRMEYİ TEMENNİ EDİYORUM”

Toplantının açılış konuşmasını yapan Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhsin Özdemir, bu yıl eğitim başarısının yanı sıra okul sporları başarısının da en iyi şekilde geçmesi temennisinde bulundu.

Başarılı bir spor sezonu da geçirmeyi temenni eden Özdemir, “Okul sporlarına daha fazla katılım sağlanması, çocuklarımızın sporla buluşması, yetenekli öğrencilerin ortaya çıkması ve bunları en iyi şekilde değerlendirilmesini temennisi içerisindeyiz. Ülkemizin sahip olduğu genç ve dinamik nüfus yapısının korunarak yaşam kalitesinin yükseltilmesi, sağlıklı ve hareketli bir yaşamın gereği olarak toplumda spor yapma kültürünün yerleştirilmesi ve spor hizmetlerinin kalitesi ve çeşitliliğinin artırılarak sporun geniş kitlelere yaygınlaştırılmasıyla başarılı sporcular yetiştirilmesi hedeflenmektedir. Öğrencilerimizin akademik başarıları yanında onların beden, zihin, ruh ve duygu bakımından dengeli ve sağlıklı yetişmeleri için okul sporlarına önem vermekteyiz. Yapılacak çalışmalarla, öğrencilerimizin Türkiye çapında önemli başarılar sağlayacağına inanıyorum” diye konuştu.

Toplantıda okul sporlarının sorunları ve çözüm önerileri gündeme getirildi.

Kaynak: MEHMET GÜNAY