Ortahisar Belediye Başkanı Mustafa Ateş, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, doğal gaz çalışmaları kapsamında dağıtıcı firmanın testlerinin başarılı olduğunu belirterek, meskenler için doğalgaz servis kutusu montaj çalışmalarına başlandığını söyledi.

Başkan Ateş, "Göreve geldiğimiz ilk günden bugüne kadar ki tüm çalışmalarımızda bizleri mahcup etmeyen Rabbimize şükürler olsun. Bize güvenerek Ortahisar’ımızı bize emanet eden ve bizleri yetkilendiren halkımızdan da Allah razı olsun." ifadeleriyle duygularını dile getirdi.

Ortahisar kasabasında doğalgaz hizmetinin başlamasına dair önemli bir adımın atıldığını belirten Ateş, "Enerya Kapadokya Gaz Dağıtım A.Ş., kasabamızdaki gaz testlerini başarılı bir şekilde tamamlamış olup, bugünden itibaren meskenler için doğalgaz servis kutusu montaj çalışmalarına başladı." dedi.

“Nevşehir’in her köşesini yeşil yapmaya kararlıyız” “Nevşehir’in her köşesini yeşil yapmaya kararlıyız”

Başkan Ateş, evlerinin önüne doğalgaz kutusu montajı yapılacak vatandaşların, iç tesisatlarını tamamlatarak doğalgazı güvenle kullanmaya başlayabileceklerini söyleyerek, bu yılın sonunda 1211 meskenin doğalgaza kavuşmuş olacağını ifade etti. 

Kaynak: İSMAİL IRMAK