NEVÜ Diş Hekimliği Fakültesi tarafından Rektör Prof. Dr. Semih Aktekin katılımı ile ‘2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Uyum Etkinliği Programı’ düzenlendi.

Programda Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bayram Deviren, Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Murat İçen ve Dr. Öğretim Üyesi Işınsu Alkan, öğretim elemanları ile öğrenciler hazır bulundu.

Program Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bayram Deviren’in açılış konuşması ile başladı.

Deviren konuşmasında Diş Hekimliği Fakültesi olarak yeni-eğitim öğretim yılına yönelik planladıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

NEVÜ’de 2 profesör ataması yapıldı NEVÜ’de 2 profesör ataması yapıldı

AKTEKİN ÖĞRENCİLERLE DENEYİM PAYLAŞIMINDA BULUNDU

Öğrencilerin NEVÜ’yü tercih etmelerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek başarılar dileyen Rektör Prof. Dr. Semih Aktekin, kendileriyle eğitim öğretim hayatına dair deneyim paylaşımında bulundu. 

Başlayan yeni eğitim-öğretim yılının başta öğrenciler olmak üzere üniversiteye hayırlara vesile olmasını temenni eden Aktekin, “ Unutmayın ki üniversiteler sadece eğitim veren ve belli alanlarda bireyler yetiştiren birer kurum değil, aynı zamanda farklı şehirlerden ve kültürden gelen bireyleri kaynaştırarak bilgi ve tecrübelerin paylaşımına vesile olan sosyal alanlardır. Üniversitemizin bulunduğu şehir de sahip olduğu doğal ve kültürel zenginlikleriyle sizlerin sosyo-kültürel olarak gelişimlerinize büyük ölçüde katkı sağlayacaktır. Ayrıca üniversitemiz bünyesinde 59 öğrenci kulübü ile 12 öğrenci topluluğumuz bulunmakta ve sosyal-kültürel anlamda güzel ve başarılı çalışmalar yürütmekte. Yeni arkadaşlıklar ve tecrübeler edinmek isteyen öğrencilerimiz bu kulüp ve topluluklara üye olabilir veya düzenledikleri etkinliklerden faydalanabilirler” dedi.

“ÜNİVERSİTEMİZE VE ŞEHRİMİZE MODERN DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ VE UYGULAMA HASTANESİ’Nİ KAZANDIRIYORUZ”

NEVÜ Diş Hekimliği Fakültesi’nin uygulama alanlarıyla birlikte örnek Diş Hekimliği Fakültelerinden birisi olduğuna vurgu yapan Aktekin, inşaat aşamasında olan Diş Hekimliği Fakültesi ve Uygulama Hastanesi‘nin tamamlanması ile de Türkiye’nin en modern ve donanımlı fakülte ve hastanesini üniversiteye ve şehre kazandıracaklarını söyledi.

2021-2022 eğitim-öğretim döneminde ilk öğrencilerini alarak eğitime başlayan Diş Hekimliği Fakültesinde toplam 219 öğrenci ve 16 akademik personelin bulunduğunu aktaran Aktekin, “Üniversitemize ve şehrimize ‘Ağız ve Diş Sağlığı’ hizmetlerini sunabilmek adına da üniversitemiz bünyesinde ‘Diş Hekimliği Fakültesi ve Uygulama Hastanesi’nin yapımı hızla devam ediyor. 4 bin 500 metrekare alanı Diş Hekimliği Fakültesi Eğitim Bloğu ve 9 bin metrekaresi ise Diş Hastanesi olmak üzere toplam 13 bin 500 metrekare olacak şekilde planlanan Diş Hekimliği Fakültesi ve Uygulama Hastanemizin Eğitim Bloğu kısmında konferans salonu, siz öğrencilerimiz için derslikler, uygulama laboratuvarları ile akademik ve idari personellerimiz için çalışma ofisleri yer alacak. 13 bin 500 metrekarelik alanının 9 bin metrekaresini kapsayacak olan ve içerisinde 89 diş ünitesi, 8 yatak kapasitesi,  8 Anabilim Dalı Başkanlığı, nöbet polikliniği, lokal ameliyathane ve yataklı servis ile modern teknolojinin tüm imkanlarının yer alacağı Uygulama Hastanesi kısmı ise gün içerisinde 500 hastaya alanında uzman bir ekiple sadece nicelik değil nitelik yönünden de kaliteli ağız ve diş sağlığı hizmeti verecek. Böylelikle Türkiye’nin en modern ve donanımlı fakülte ile hastanesini üniversitemize ve şehrimize kazandırmış olacağız” diye konuştu.

NEVÜ AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI ALANINDA HİZMETE BAŞLAYACAK

Rektör Aktekin üniversite olarak Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin 28 ünitlik Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezinde ağız ve diş sağlığı alanında hizmet verebilmesi için Sağlık Bakanlığı’ndan gerekli ruhsat ve faaliyet izin belgelerinin alındığını ve Sosyal Güvenlik Kurulu Başkanlığı ile yapılacak olan anlaşma ile hasta kabulüne başlamayı planladıklarını söyledi.

Rektör Aktekin’in konuşmasının ardından Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Murat İçen ‘Diş Hekimliği Fakültesi eğitim-öğretim işleyişi ve müfredatı’,  Ortodonti Anabilim Dalı Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Kevser Kurt Demirsoy ‘NEVÜ ve Diş Hekimliği Fakültesi tanıtımı’, Diş Hekimliği Fakültesi Öğrenci Temsilcisi Şevval Öztoprak ve yönetim kurulu üyesi Eylem Konur ise ‘Diş Hekimi Topluluğu’ hakkında sunumda bulundu. 

AKTEKİN İNCELEMELERDE BULUNDU

Öğrencilerle bir süre görüşerek kendilerinin istek ve taleplerini de dinleyen Rektör Aktekin program sonunda ayrıca Diş Hekimliği Fakültesi ile Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde incelemelerde bulunarak bilgi aldı.

1-770