MHP'de 14. Olağan İl Kongresi heyecanı yaşanacak MHP'de 14. Olağan İl Kongresi heyecanı yaşanacak

Saadet Partisi Nevşehir İl Başkanlığı basın toplantısı düzenledi.

2024 yerel seçim çalışmalarına ilk olarak Nevşehir’den başlayan Saadet Partisi, yönetim ve gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi.

Toplantıya Saadet Partisi Samsun Milletvekili Mehmet Karaman, Saadet Partisi Nevşehir İl Başkanı Ali Merve Işık, parti yöneticileri, gazeteciler ve davetliler katıldı.

“MECLİSTE GELECEK PARTİSİYLE GRUP KURULDU”

Mecliste Gelecek Partisi ile grup kurulduğunu aktaran Karaman, “Gelecek Partili 10 milletvekili bir fedakârlık yaparak, Saadet Partili 10 milletvekili ile mecliste bir araya geldi ve 20 kişi Saadet Gelecek gurubunu kurdular.” dedi.

Karaman, kurulan grupla TBMM’de grupları olduğunu belirterek, seslerini daha iyi duyuracaklarını kaydetti.

“EN İYİ BELEDİYE BAŞKANI ADAYLARINI BULACAĞIZ ORTAYA ÇIKACAĞIZ”

Yerel seçimlere partisiyle gireceklerini söyleyen Karaman, genel prensiplerinin 2019’da olduğu gibi Türkiye’de her yerde seçime girmek olduğunu belirtti.

En iyi belediye başkanı adaylarını bulup ortaya çıkaracaklarını aktaran Karaman, “Eğer en iyisi bizim adayımızsa diğer partilerin bizim adayımızı desteklemesini isteyeceğiz. Başka partinin adayı en iyisiyse, daha iyiyse onlarla da konuşup böyle bir ittifakı yerel olarak arkadaşlarımız konuşacaklar. Ama prensibimiz bütün Türkiye’de seçime girmektir.” diye konuştu.

IMG_2337

Kaynak: MEHMET GÜNAY