Nevşehir Valiliği SANTEK Toplantısı ilgili kurum temsilcilerinin katılımıyla, Nevşehir Valiliği Kütüphane ve Dokümantasyon Merkezi toplantı salonunda yapıldı.

“Nevşehir'de Sınai Mülkiyet verilerinin artırılmasına yönelik çalışmaların belirlenmesi” gündemiyle gerçekleştirilen SANTEK 2023 Yılı 2. Dönem Toplantısı’nda İl Sanayi ve Teknoloji Müdürü Yusuf Şahin tarafından bir önceki toplantıda alınan kararlarla ilgili bugüne kadar yapılan çalışmalar hakkında sunum yapılarak kurul üyeleri bilgilendirildi.

Daha sonra Kapadokya Teknopark Genel Müdürü Bilgin Yazlık tarafından Türkiye’de ve Nevşehir’de sınai mülkiyet durumu, sınai mülkiyet sayılarının düşük olma nedenleri ve artırılması için yapılabilecek çalışma önerileri hakkında sunum yapıldı.

Kontrolden çıkan otomobil, iki araca çarparak durabildi (video) Kontrolden çıkan otomobil, iki araca çarparak durabildi (video)

Kurul üyelerinin konu ile ilgili görüşleri doğrultusunda alınan kararlar Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına iletilmek üzere toplantıya son verildi. 

santek2

Kaynak: HABER MERKEZİ