Nevşehir Vatan Şehitleri ve Gazileri Derneği Başkanı Ramazan Çiftçi, ziyarette şehit ailelerinin ve gazilerin sorun ve taleplerini ilettiklerini söyledi.

Oldukça samimi ve güzel bir şekilde karşılandıklarını belirten Çiftçi, “Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Derya Yanık ve AK Parti Grup Başkan Vekili İsmet Yılmaz’ı ziyaret ederek şehit aileleri ve gazilerimizin sorun ve taleplerini ilettik. Sayın Bakanımız ve Sayın Yılmaz bizleri çok güzel karşıladı. İç Anadolu’daki derneklerimizin güzel bir birlikteliğinin olmasından dolayı da oldukça memnun kaldıklarını belirttiler.” dedi.

Başkan Salaş'tan Ramazan ayı mesajı Başkan Salaş'tan Ramazan ayı mesajı

Çiftçi, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık ve AK Parti Grup Başkan Vekili Yılmaz’ın sorunların çözüme kavuşması için gereken neyse yapacaklarını söylediğini belirterek, “Yakın zamanda şehit aileleri ve gazilerimize devletimizin müjdelerini bekliyoruz.  Biz bu sorumluluğu sayın bakanımıza ilettik. Ve bizimle ilgili bir yasa tasarısının olduğunu biliyoruz.  Sayın bakanımızla, 14-15 maddelik talebimizi tek tek orada istişare etme fırsatı bulduk. Sizlerin sorunlarının en kısa sürede çözüleceğinin müjdesini ben vermek istiyorum. Bu kanun inşallah seçimden önce yasalaşır.” diye konuştu.

Çiftçi, şehit aile çocuklarının işe alınması, ÖTV’siz araçların 7 yılda bir verilmesi, kamuda çalışan şehit ve gazi yakınlarının istihdamının genişletilmesi, gazi çocuklarına ikinci iş hakkı verilmesi gibi konuları bakana ilettiklerini aktardı.