Geçtiğimiz haftalarda Suvermez Kapadokyaspor Kulübü’nde yapılan olağanüstü kongre ile başkanlığa seçilen Ülkü Aslan, yazılı bir basın açıklaması yayımlayarak görevi bıraktığını sebepleriyle birlikte açıkladı.

“BU YÜKÜN BİZİ AŞACAĞI KANAATİNE VARDIK”

Kulübün yönetim kurulu başkanlığından yönetimde yaşanan fikir ayrılıklarından dolayı ayrıldığını belirten Ülkü Aslan, “Daha öncede bir kaç defa dile getirdiğim üzere, biz birkaç Nevşehirli arkadaş ortaklaşa bir karar aldık ve BAL Ligi’nde olduğu halde lige katılmayacağını duyduğumuz Suvermez Kapadokyaspor Kulübümüzün eski yönetimi ile görüşmeler yaparak, eski yönetimde bulunan ve yeni yönetimde de mevcut olarak yer alacak Şuayip ve Halil Tunca kardeşlerimizin yüklerini hafifleterek ligde olmalarını istediğimizi ilettik. Ortak aldığımız kararda, yönetimde bulunan başkan olarak ben de dahil olmak üzere herkese bazı sorumluluklar yüklendi. Bu sorumluluklardan başkan olarak benim üzerime düşen primler, deplasman masrafları, sponsor desteği ve bürokratik görüşmeler ile bazı tesis harcamalarıydı. Diğer arkadaşlara da keza farklı sorumluluklar yüklenmişti. Bu noktada oyuncu sorumluluğu yüklenen 2. başkanımızın sağlık sorunları gerekçesi ile yönetimden ayrılma kararı neticesinde, tüm yönetim toplanarak bu yükün bizi aşacağı kanaatine vardık ve ortak aldığımız karar doğrultusunda yönetim kurulu başkanlığından azlimi talep ettim.” şeklinde konuştu.

Maksanspor Nevşehir Amatör Küme U-18 Ligi’ne hızlı başladı Maksanspor Nevşehir Amatör Küme U-18 Ligi’ne hızlı başladı

“BİZ HENÜZ YOLA ÇIKMADAN FİKİR AYRILIKLARI YAŞADIK”

“Bir yola çıkarken, yolda size eşlik edecek arkadaşlarınıza sonsuz güvenmeniz gerekmektedir lakin, biz henüz yola çıkmadan, 2. başkanımızla fikir ayrılıkları yaşadık. Bundan mütevellit, bu yolun ortasında bir sıkıntı yaşamaktansa, başından ipleri koparmanın daha doğru olduğu kanaatine vardım.” diyen Aslan, üzülerek Suvermez Kapadokyaspor başkanlığı görevinden ayrıldığını söyledi.

“HER ZAMAN KULÜBÜN VE YÖNETİMİN YANINDA OLACAĞIM”

Kulübün önceki dönem yönetiminde yer alan Şuayip ve Halil Tunca kardeşlerin ebediyen öz kardeşi olduğunu aktaran Aslan,  “Suvermezli olmasam da en az bir Suvermezli kadar takımın arkasındayım. Hiç kimsenin şahsi egosunun, Ne şahsıma, ne kulübe ne de Tunca kardeşlere leke getirmesine bugün de, yarın da asla müsaade etmem.  Başkanı olmasak da her zaman kulübün ve yönetimin yanında olmaya devam edeceğim.” dedi. 

Kaynak: RAVZA NUR BAYDEMİR