İlk günden itibaren yıkılan binanın enkazında nöbet tuttuklarını, ancak yakınlarının ne ölüsüne, ne de dirisine ulaşamadıklarını söyleyen Taşkın ailesi, evlatlarından geriye sadece enkazda buldukları resimlerin ve torunlarının doğum gününde çekilen videosunun kaldığını söyledi.

Depremin vurduğu illerin başında gelen Hatay’ın Güzelburç Mahallesi Zümrüt Caddesi üzerinde bulunan İlke Apartmanı'nda ikamet eden Mustafa Kılıç (31), eşi Hasret Kılıç (28) ve kızları Asel Kılıç'tan (4) 1 yıldır haber alınamıyor. Hasret Kılıç’ın Nevşehir’de yaşayan ailesi, evlatlarının bir an önce ölü ya da diri bulunmasını istiyor.

Depremlerde kızı, damadı ve torununu kaybettiklerini söyleyen baba Ahmet Taşkın, “6 Şubat’tan beri çocuklarımızı arıyoruz. Şu ana kadar birçok yere başvurduk, ancak hiçbir sonuç alamadık. Enkazdan çıkmadılar, DNA testi verdik ama uyuşma olmadı. Dilekçeler verdik, dava açtık, hastaneleri aradık, DNA örnekleri verdik, hiçbir sonuç alamadık.” dedi.

Anne adayları Gebe Okulunda bilinçleniyor Anne adayları Gebe Okulunda bilinçleniyor

“6 ŞUBAT’TA BİZDE HATAY’DA OLACAĞIZ”

6 Şubat tarihinde 1 yılını tamamlayacak olan asrın felaketinin yıl dönümünde ailece Hatay’da düzenlenecek programlara katılacaklarını söyleyen anne Hatice Taşkın da çocuklarının bir an önce bulunmasını istiyor. Anne Taşkın, “Artık dayanacak gücümüz kalmadı. 12 aydır bir haber alamadık. Devletimizin el atmasını istiyoruz. Eğer sağlar ise sağ olarak bulalım. Eğer ölmüşlerse ölülerini bulup bir mezarları olsun.” şeklinde konuştu.

“MEZARLARI BARİ OLSUN”

Asrın felaketinde ablasını yeğenini ve eniştesini kaybeden Buse Taşkın ise, “Ortada bu kadar kayıp insan varken, devletimizin bize yardım etmesini istiyoruz. Sesimizin duyulmasını istiyoruz. En azından bir mezarımızın olmasını istiyoruz. 6 Şubat günü de yine Hatay’a gidip sesimizi duyurmaya çalışacağız.” dedi.

AW133115_03

Kaynak: İHA