Genel kurula Nevşehir'den Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Nevşehir Genel Başkanı Mustafa Avcı, TFF İl Temsilcisi Tolga Karaca ve ASKF Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Hemit katıldı. 

Ali Düşmez genel kurulda yaptığı açılış konuşmasında, Konfederasyonun üç yıllık süre içinde yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Yazıhüyük’te kapalı pazar yerinin inşaatı yükseliyor Yazıhüyük’te kapalı pazar yerinin inşaatı yükseliyor

Konfederasyonun Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Futbol Federasyonu, Bakanlık bünyesindeki spor federasyonları ve spor taban birlikleri ile ilişkileri konusunda bilgi veren Düşmez, yeni dönemde amatör sporlara yapacakları katkılar hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak Genel Kurulda yaptığı konuşmada Amatör Sporun içinden geldiğini ifade ederek “Bugün bu salonda bulunan arkadaşlarımın hepsi birer kahramandır. Gençliği uyuşturucudan uzaklaştırdığı için kahramandır. Bu kahramanlıktan ötürü gururluyuz. Amatörlük bir sevdadır, Türk Sporuna hizmet etmek bir sevdadır. İşte bu yüzden karşınızda sporun her alanına hizmet etmiş amatör sevdalısı bir Bakan olarak aranızdayım.” dedi.

703 delegenin katılımı ile yapılan genel kurulda oy kullanan delegelerin tamamının oyunu alan Ali Düşmez Başkanlığında yeni kurullar oluştu.

Başkan Avcı, İl Temsilcisi Karaca ve ASKF Yönetim Kurulu Üyesi Hemit, genel kurul sonrasında Başkan Düşmez'e ve yönetimine başarılar diledi. 

39125b60-fd28-4448-8958-8a45aad5081c

Kaynak: İSMAİL IRMAK