NEVÜ ve Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğüne bağlı tüm Bölge Müdürlüklerince NEVÜ’de her ay düzenli olarak temsil verilmesinin karara bağlanmasının ardından 2023-2024 eğitim- öğretim yılının ilk tiyatro gösterimi 15 Kasım Çarşamba günü saat: 20.00’de " Tek Kişilik Düet " adlı tiyatro oyunu ile başlayacak.

NEVÜ Vali Şinasi Kuş Kültür ve Kongre Merkezi Damat İbrahim Paşa Salonunda düzenli olarak sahnelenecek tiyatro etkinliği biletleri T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü Biletini Al: https://biletinial.com/tr-tr/tiyatro/koltuk_secimi adresinden temin edilecek.

TİYATRONUN KONUSU:

Güzel, tutkulu, yetenekli ve kariyerinin doruğunda bir kadın olan Stephanie, Merkezi sinir sisteminde tutukluğa neden olan, yaşamı kısıtlayan bir hastalık (MS) hastalığına yakalanır. Usta bir keman virtüözü olan Stephanie’nin parmakları artık kemanın üstündeki notalara hükmedemez bir hal alır ve trajedi de bu noktada başlar.

Başlangıçta kabul etmese de bu durum, kendisi gibi müzisyen olan ve başarılarıyla adından sıkça söz ettiren eşiyle evliliğini de sarsmıştır. Eşinin de önerisiyle Psikiyatrist Doktor Feldmann ile görüşmeye başlar. Bir bakıma Stephanie’nin Tek Kişilik Düeti de burada başlar.

NEVÜ’de ORAKAF’23 Hazırlık Toplantısı yapıldı NEVÜ’de ORAKAF’23 Hazırlık Toplantısı yapıldı

6-127

Kaynak: HABER MERKEZİ