“Ulu önder Atatürk'ün "Egemenlik, kayıtsız şartsız milletindir." Sözlerinde ifadesini bulan Türk milleti adına Türkiye'nin kuruluşunu ilan eden Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin temel dayanağını oluşturan ilkesiyle Atatürk İlkokulunda yerine getirdik. Cumhuriyetimizin 100.yılında büyük ve müreffeh Türkiye idealimizle seçim sonuçlarının Türk milletinin hayrına olmasını dilerim.” şeklinde konuşan Başkan Urgenç milletin iradesinin üstünde bir güç olmadığını belirtti.

Bu seçimin Türk milliyetçilerinin belirleyici olma özelliğini ortaya çıkardığını söyleyen Urgenç açıklamasında şunları kaydetti: “Seçim göstermiştir ki bir dönem neredeyse vebalı görünen milliyetçilik ilkesine tüm partilerin dönüşmeye evrilmeye başladığını gördük.

Bugün halk terör örgütleriyle arasına somut mesafe koyan Sivil Toplum Kuruluşlarına verdiği desteğini siyasal alanda da sergileyerek terör örgütlerine somut mesafe koyduğuna inandığı siyasi partilere ve Cumhurbaşkanı adayına destek vermiştir.

Bu açıdan seçim sonuçları gösteriyor ki Türk milleti önceliğini milli güvenliğe vermiştir.

Türk milleti yüksek bir katılım oranı ile dünyaya demokrasi dersi de vererek Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı Türkiye'nin 13.Cumhurbaşkanı olarak yeniden seçmiştir.

Toplumun beklentisi birlik ve beraberlik içerisinde, milli değerler ilkesinde evrensel olgularla 21.asrı Türk Yüzyılı yapacak politikaları hayata geçirmektir.

Önümüzdeki süreçte verilen sözler yapılan vaatler yerine getirilmelidir.

Güvenlik tedbirlerinin yanı sıra milli iktisat politikaları uygulamaya konulmalı, toplumun her kesiminin refah düzeyinin artırılması için ekonomik politikalar uygulamaya konulmalı ayrıca kamu kaynaklarının vatandaşlar arasında eşit ve adaletli uygulanması temel esas olmalıdır. Göçmenler meselesi milli güvenlik içerisinde değerlendirilmeli ivedilikle çözüme kavuşturulmalıdır.

Seçim sonuçlarının -Türk milletinden 5 yıl daha güvenoyu alan- Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, ülkemize ve Türk milleti için hayırlara vesile olsun.” HABER MERKEZİ

Editör: Ravza Nur Baydemir