Nevşehir Sağlık-Sen Şubesi, İsrail’in Gazze’ye saldırılarını Devlet Hastanesi Başhekimlik önünde “Hastaneler bombalanıyor, dünya seyrediyor” sloganıyla toplanarak protesto etti.

“İNSAN HAKLARI ÖRGÜTLERİ ÜÇ MAYMUNU OYNAMAKTADIR”

Şube Başkanı Hakan Gündüzpolat, İsrail’in kana doymadığını, Gazze’de savaş suçu işlendiğini ve Gazze’de İsrail tarafından soykırım yapıldığını belirtti.

Gazze’de bebekler, çocuklar, kadınlar, siviller katledilmekte. Hastaneler, okullar, camiler bombalandığını aktaran Gündüzpolat, “Sağlık-Sen olarak yaşanan bu vahşete kayıtsız kalmamız mümkün değildir. Bu soykırımı görmezden gelmemiz imkansızdır. Sivil ve masum insanlara yönelik saldırıları nefretle kınıyor, hayatlarını kaybeden Filistinli kardeşlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmetler diliyor, yaralılara şifalar temenni ediyoruz. Uluslararası toplum, medeni Avrupa, Gazze’deki soykırımı film izler gibi izlemektedir. İkiyüzlü batı uygarlığı, Gazze’de başını kuma gömmüştür. İkiyüzlü batı bu vahşeti görmemektedir. Dünya Sağlık Örgütünden ses çıktığını duydunuz mu? İnsan hakları savunucularından haber var mı? Dünya, Hiroşima’ya atom bombası atanlardan, sivilleri katledenlerden, tepki vermesini bekliyor.” diye konuştu.

“ŞU ANA KADAR GAZZE’YE ATILAN BOMBA 12 BİN TON”

Gazze’de insanlığın, dünyanın gözleri önünde katledildiğini de aktaran Gündüzpolat, “Parçalanan bebek bedenleri yüreklerimizi dağlıyor, evladının cenazesini, bacağına yazdığı yazı ile bulan babanın acısı ciğerimizi yakıyor. Katledilen annesini saçından teşhis eden kız çocuğunun feryadı içimizi acıtıyor. Gazze’de şu anda sivil binalar bombalanıyor. Hastaneler bombalanıyor. İbadethaneler bombalanıyor. Çocuklar öldürülüyor. Kadınlar öldürülüyor. Yaralılar ve sağlık çalışanları öldürülüyor. Ambulanslar vuruluyor. Gazze’de, Hastane yok. İlaç yok. Doktor yok. Yoğun bakımdaki bebekler çaresiz. Ölüme mahkûm edilmiş durumda.” İfadelerine yer verdi.

WhatsApp Image 2023-10-26 at 13.55.32 (1)

"BU SALDIRI, İNSANLIK ADINA UTANÇ VERİCİDİR"

İnsanı yaşatmak için çaba gösteren sağlık çalışanının canına kast etmek insanlığı öldürmek olduğunu da söyleyen Gündüzpolat, “İnsan sağlığına hizmet eden kurumların hangi şartlarda, hangi gerekçe ile olursa olsun saldırıya maruz kalması kabul edilemez. Gazze'de hastaneler hizmet dışı kalmıştır. Sağlık merkezleri, elektrik kesintisi ve yakıt tükenmesi nedeniyle hizmet veremiyor. Tıbbi destek ve ilaç yardımları engellendiği için ulaşamıyor, insanlığın ve merhametin önü kesilmiştir, yolu bağlanmıştır. Gazze’de çocuklar ilaç ve elektrik olmadığı için ölüyor. Yoğun bakımlarda bebekler can veriyor. Yaralılara bakım yapılamıyor. Gazze’nin bekleyecek durumu kalmadı. Gazze’de tıbbi cihazlar kullanılamıyor, çünkü enerji yok. Gazze’de ameliyatlar yapılamıyor, çünkü malzeme yok. Hasta ve masum insanların çaresizliğine kayıtsız kalamayan, mazlum coğrafyalara her zaman elini uzatan alicenap devletimiz bu vicdani görevi de üstlenmiştir.” dedi.

FİLİSTİN DEVLETİNİN TANINMASI ŞARTTIR”

Altınyıldız yönetiminden Cumhuriyet Başsavcısı Çınar’a ziyaret Altınyıldız yönetiminden Cumhuriyet Başsavcısı Çınar’a ziyaret

Gündüzpolat konuşmasına şöyle devam eti, “Yüce devletimiz, Sağlık Bakanlığımızın öncülüğünde, cesaret timsali hekimlerimiz ile birlikte acil olarak ihtiyaç duyulan ekipmanları, cihazları, malzemeleri Gazze sınırına ulaştırılmıştır. Sadece milletimize değil insanlığa umut olan sağlık çalışanlarımız şimdi de mazlum Filistin halkının yaralarını sarmak için Gazze’dedir. Duamız; yaraların sarılması, zulmün son bulması ve sağlık çalışanlarımızın sağ salim dönmesi içindir. Tüm devletler ve uluslararası kuruluşlar bir an önce Gazze’de insani ateşkesin tesisine yönelik girişimlere samimiyetle destek vermelidir. İsrail makamları, insanlığa karşı işlenen suçlara, savaş ve saldırı suçlarına bakan Uluslararası Ceza Mahkemesinde yargılanmalıdır. İsrail-Filistin arasındaki kördüğümün açılması için reçete bellidir. Başkenti Doğu Kudüs olan, 1967 sınırları dâhilinde coğrafi bütünlüğü sağlanmış bağımsız ve egemen Filistin devletinin tanınması şarttır. Ey Siyonist İsrail, Ey işbirlikçi ABD, bu firavunluğunuza karşın, elbet bir Musa çıkar, saltanatınızı yıkar. Buradan hep birlikte haykırıyoruz; Yaşasın çocuklar, yaşasın insanlık, kahrolsun emperyalizm, Kahrolsun Siyonizm’in uşakları.”

WhatsApp Image 2023-10-26 at 13.55.32 (2)

Kaynak: MEHMET GÜNAY