NEVÜ ve Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında 2023-2024 eğitim- öğretim yılının altıncı tiyatro gösterimi olan“Tarla Kuşuydu Juliet”  adlı tiyatro oyunu, NEVÜ Vali Şinasi Kuş Kültür ve Kongre Merkezi Damat İbrahim Paşa Salonu’nda tiyatro severlerle buluştu.

Ephraim Kishon’un kaleme aldığı, Hale Kuntay’ın çevirdiği ve Ali Volkan Çetinkaya’nın yönettiği tiyatro oyununa; NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, NEVÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şahlan Öztürk, Nevşehir Jandarma At ve Köpek Eğitim Merkezi (JAKEM) Komutanı Jandarma Albay İlyas Uysal, protokol üyeleri, NEVÜ akademik ve idari personeli, öğrenciler ile tiyatroseverler izleyici olarak katıldı.

Seyircilerin yoğun ilgi gösterdiği ve beğeniyle izlediği tiyatronun sonunda, tiyatro ekibini başarılı performanslarından dolayı tebrik eden Rektör Aktekin, tiyatronun insanların ruhunu besleyen, sanatsal yaratıcılığı destekleyen ve toplumda kültürel bilinci artıran bir etkinlik olduğunu vurguladı. Rektör Aktekin, tiyatro gösterimlerinin halka açık olarak devam edeceğini ve tüm tiyatro severleri tiyatro günlerine beklediklerini söyledi.

NEVÜ Hemşirelik Bölümü öğrencilerinden sergi NEVÜ Hemşirelik Bölümü öğrencilerinden sergi

“Tarla Kuşuydu Juliet” adlı tiyatro oyunu bugün saat 20.00’de ikinci kez NEVÜ Vali Şinasi Kuş Kültür ve Kongre Merkezi Damat İbrahim Paşa Salonu’nda tiyatro severlerle buluşacak.

428401167 18279191194166791 7508451414999449072 N

Kaynak: HABER MERKEZİ